Dobrou jarní formu jsme potvrdili proti vedoucímu celku

29. 5. 2012

Parádním výkonem sesadila Bílina  Litoměřice z čela krajského přeboru.  Hosté byli nakonec rádi za ještě přijatelný výsledek.  Domácí předvedli nejlepší výkon  v sezóně. Hráli moderní, útočný fotbal plzeňského typu.  Na  hrotu se při rychlých útocích objevovali střídavě nejen útočníci, ale i všichni  záložníci, krajní obránci  a při standardních situacích i oba stopeři.  Obrana  nepustila za celý zápas litoměřické do žádné šance, hosté stříleli jen z dálky a mimo, jistě působil brankař  Čurda.   V 10.minutě přihrál Levý Ščukovi a ten střílel těsně nad, potom vyslal dopředu Ščuku Baran, ale brankař Divecký byl na místě.  O dvě minuty později  se v šestnáctce uvolňoval Ščuka, vystřelil a s přispěním obránce skončil míč v síti.  První střelu hostů vyslal z 20 metrů Rozsocha, ale mířil nad.  V 19.minutě  poslal Ščuka míč na hlavu Mergla, ale jeho hlavičku Divecký chytil.  Další střelu hostů nad poslal Rapavý. V 35.minutě Levý přesně vysunul Ščuku, ale jeho střelu z úhlu Divecký vyrazil na roh.  Potom pálil vedle Augusta.  Ve 43.minutě kopal zprava Ščuka  trestný kop a  překvapený Divecký viděl míč až v síti.  V závěru poločasu Bílina koncertovala a hosty k ničemu nepustila.  Druhý poločas byl pokračováním prvního. V 48.minutě po rozhrání Ščuky trefil Vosátka hlavou břevno.  Krásná kombinace Bečvařík – Pavlíček skončila střelou Pavlíčka nad.  V 57.minutě kopal Levý trestný kop a Divecký s obtížemi nadvakrát zachraňoval.  Z dálky nad střílel hostující Tichý.  V 73.minutě po rohu Levého hlavičkoval k tyči Augusta, ale Divecký byl na místě.   Další Augustova hlavička mířila nad a Bečvaříkovu zlikvidoval Divecký.  V 80.minutě  měli hosté největší šanci, když Rozsocha střílel podél branky těsně vedle. V 88.minutě vytáhl míč směřující pod břevno brankař Čurda.  V bílinském mužstvu přes výborný kolektivní výkon vynikal útočník Ščuka.  Litoměřičtí si s ním nevěděli rady, zastavení bylo pouze za cenu faulu.  Při střídání ho provázel  potlesk.

„Zasloužená výhra, vedoucí mužstvo tabulky jsme přehráli ve všech směrech, byl to nejlepší výkon jara. Všichni hráli dobře, ale přesto musím vyzdvihnout výkon Honzy Ščuky,“ zářil po zápase domácí trenér Jaroslav Kovačka, který mužstvo převzal v zimě na předposledním místě tabulky.  Nyní je Bílina  zachráněná,  již devátá, a jen horší skóre ji dělí od sedmého místa, nasbírala 36 bodů.

V závěru bude mužstvu chybět kapitán Novák.  Ten po zákeřném faulu zezadu nedohrál  ve 24.kole v Bezděkově.  Podrobné vyšetření ukázalo poškozené vazy v koleně.  Sezóna skončila i pro zraněného Egrta. Na tréninku si znovu poranil koleno Kotěšovský.  V sobotu se představí Bílina, po dohodě oddílů místo v neděli,  v okresním derby  v Modlanech, hraje se od 17 hodin.

Branky: 12. 43.Ščuka

ŽK: 2 – 4

Rohy: 5 – 1

Rozhodčí: Trégr – Oborník, Šťastný