Dva body z Bíliny odletěly spolu s Havrany z Kryr

23. 10. 2011

Za takový úvod by se nemusela stydět ani Barcelona, který předvedla Bílina proti sousedovi v tabulce krajského přeboru Havranu Kryry. Ve 2.minutě po rychlém útoku vyrazil kryrský brankař Bartoš střelu Mila na roh. Ten zahrál Levý a Mergl vstřelil vedoucí branku. Po rozehraní opět rychlý útok a Milo z hranice šestnáctky přeloboval  Bartoše a bylo to 2:0.  Ovšem hosté se z šoku rychle probrali a již v 6.minutě po špatné rozehrávce střílel v obrovské šanci vedle J.Jarolím.  Netrvalo dlouho a Beránek nastřelil tyč.  Hosté byli nebezpečnější,  rychle kombinovali a bílinská obrana nestačila. V 21.minutě se nechal na šestnáctce obehrát Mergl a Svida střelou k tyči snížil.  Hned po rozehrání znovu zahrozil Beránek, ale Pohl byl na místě.  Ve 24.minutě vysunul Hasal Mila, ale ten střílel nad.  Ve 30.minutě hlavičkoval J.Jarolím, ale stejně jako při střele Zelinky zasáhl Pohl.  Domácí byli rádi, když rozhodčí odpískal poločas.  Do druhého  poslal trenér Tichý na hřiště Žáka, ale ten se příliš s míčem nepotkával. Hosté vykročili rázně,  střela Karbana mířila vedle.  Beránkovu chytil Pohl a potom v poslední chvíli zachraňoval Filo.  Tlak hostů přibrzdil po přihrávce Pavlíčka Egrt a Bílina vedla 3:1.  Ovšem Kryry bojovaly dál. Po faulu Fila se kopala penaltu. Prudkou střelu Nováka k tyči sice Pohl vystihl, ale míč jen tečoval.  To se již domácí báli o výsledek.  V 78.minutě nechal Svoboda, který byl minutu na hřišti, odcentrovat střídajícího Břečku a důrazný J.Jarolím vyrovnal.  Tlak hostů pokračoval a v 90.minutě pálil nad domácí branku Beránek.  Kryry mohly litovat zaspaný začátek, jinak si odvezly zaslouženě tři body.

„Byla to asi z mého pohledu nejhorší tragédie co tu trénuji. Ve třetí minutě vedeme dva nula, a místo uklidnění přestaneme hrát. Byli jsme pasivní, soupeř nás přehrával. Ve druhém poločase se chvíli zdálo zlepšení, dali jsme na tři jedna.  Ale nedůraznost v obraně umožnila soupeři vyrovnat.  Hrál  si s námi jako kočka s myší. Blíží se konec sezóny a je vidět, že hráči nestačí, někteří trénují jenom jednou týdně,“ byl zklamaný  trenér Josef Tichý.

V sobotu zajíždí Bílina  do Litoměřic, kde ji bude čekat  těžký soupeř.  Začíná se v 15,30.

Branky: 2.Mergl, 3.Milo, 62.Egrt – 21.Svida, 72.Novák PK, 78.J.Jarolím