Kadaň si bez potíží body odvezla

11. 9. 2011

Bílinští fotbalisté připomínají v krajském přeboru ligový Hradec Králové. Po výborném vstupu do soutěže jdou od porážky k porážce. Tentokrát doma nestačili na Kadaň, která měla dosud pouze jediný bod. Trenér Josef Tichý měl problémy se sestavou a tak si zahrál každý kdo přišel. Chřipkové onemocnění vyřadilo Pavlíčka a Kubu,  z vysokoškolského soustředění nebyl uvolněn Karel a Přibyl oznámil, že v Bílině končí.  A již v prvním poločase odstoupil Hasal, kterému se obnovilo zranění zad.  Na lavičce zůstal pro nejnutnější případ střídání předseda klubu Petr  Procházka.  Zápas začala Bílina aktivně,   ale přišla 5.minuta.  Uhlík hlavičkoval z dálky „svíci“, a ta ke zděšení  všech skončila za zády překvapeného Pohla.   Bílina se oklepala,  snažila se. V 16.minutě přihrál Egrt Bečvaříkovi, ale ten míč na hranici pokutového kopu podebral a mířil  nad. Ve 26.minutě si po rohu naběhl mezi bílinskou obranu Hefner a hlavou zvýšil.  Střely bílinských mířily mimo branku a poslední ranou bylo odstoupení Hasala ve 37.minutě.  Ve 45.minutě poslal trestný kop Milo do zdi.  Ve druhém poločase se Kadaň zlepšila, měla více ze hry  a Pohl zachraňoval po třech nebezpečných střelách.  Bílina branku hostů neohrozila a její výkon měl sestupnou tendenci. Přísnější měřítko snesou v obraně dorostenci Svoboda a Žák.  „Prohráváme zápasy, kdy dostaneme gól hned na začátku. Mužstvo je mladé a chybí šéf mužstva, který by to zvednul. Dají hlavu dolů, rezignují. Musíme hrát jako kolektiv, musíme běhat, gól  na začátku zápasu nás srazí.  Na kluky padne deka, nevytvoříme si šance a potom nemůžeme vyhrát,“ viděl problém trenér Josef  Tichý. Na otázku zranění Hasala odpověděl: „Míšovi se obnovilo zranění zad, trpí na to, uvidíme, jak se to bude v týdnu vyvíjet.  Ale máme připraveného Péťu Karla, který byl dnes na nějaké přípravě do školy. Těch stoperů máme dost, ale budeme to muset poskládat jinak, aby ten zápas již k něčemu vypadal.“ V sobotu čeká Bílinu těžký soupeř, v 16,30 hodin hraje v Litvínově.

Branky: 5.Uhlík, 26.Hefner

ŽK: 3 – 1

Rohy: 8 – 4

Rozhodčí: Kyncl – Roháč, Černý