Ligový dorost nad naše síly

30. 1. 2012

Se všemi mladíky v základní sestavě nastoupila Bílina v předehrávce Apollo cupu.  A bylo to náročné utkání.. Ve středu hrála Bílina dohrávku s Horním Jiřetínem, v sobotu s divizní Souší a v neděli zápas s mosteckým dorostem.  A k tomu ještě běží plesová sezóna. První poločas se dá jednoduše shrnout Bílina hrála a Most dával branky.  Po vedoucí brance Mostu měl šanci Rameš, ale střílel do brankaře. V 17.minutě vypálil z dálky Levý, ale brankař střelu vyrazil. Po půl hodině mířil Levého trestný kop těsně nad.  Ovšem v 30.minutě opět po chybě na levé  straně obrany mostečtí zvýšili.  O přestávce trenér Kovačka klidně vysvětloval chyby a dával pokyny pro druhý poločas, kdy se na hřišti objevili zkušení Novák, Mergl a Žemba.  Od úvodního hvizdu měla Bílina převahu, ale střelecky se neprosadila.  Po 70.minutě předvedli mostečtí několik rychlých útoků, ale střely mířily těsně vedle. V 77.minutě Čurda střelu vyrazil, Most netrefil prázdnou branku.  Potom po  levé straně zasprintoval Svoboda, přesně našel Bečvaříka, ten obešel i brankaře a snížil.   Ovšem místo vyrovnání přišla třetí branka Mostu. Bílina korigovala až v závěru, když po faulu na Levého proměnil penaltu Novák.  „Sehráli jsme během pěti dnů tři zápasy, je to stále příprava. Jsem rád, že se lepší stav  zraněných Kotěšovského a Procha.  Nyní odpadá pondělní trénink a ve středu půjdeme raději do haly než riskovat v mrazu nějaké zranění,“ uvedl po zápase bílinský trenér Jaroslav Kovačka.

Branky: 79.Bečvařík, 88.Novák PK – 13.Exner, 39.Hejda, 84.Malek

Bílina: Vondráček (46.Čurda) – Rameš, Karel, Pavlíček (46.Mergl), Bečvařík (46.Žemba) – Koutník (46.Pavlíček), Egrt, Levý, Svoboda – Sčuka (65.Bečvařík), Gutsch (46.Novák)