Na domácím hřišti Bílina excelovala

5. 6. 2011

V závěru soutěže se utkala dvě 16tisícová města, která by měla patřit jinam než do 1.A  třídy.  Bílina dohrává jaro s těmi, co hrát chtějí a chyběl pouze Gutsch, který měl směnu.  Šanci dostali opět dorostenci a nezklamali.  Kapitán Pohl si sedl na lavičku a v brance se objevil 21letý Čurda a kapitánskou pásku si vzal zkušený Filo. Po porážce v Kryrech si mohla Bílina zahrát pro radost a to se nakonec stalo. Za velkého vedra byl začátek zápasu neurovnaný, ale v 8.minutě vystřelil dopředu po levé straně jako raketa Augusta, narazil si s Merglem a domácí vedli. O minutu později to po pravé straně stejně zkusil Milo, ale hosté odvrátili na roh.  Potom střílel těsně vedle klášterecký Holeček a přišla 11.minuta.  Levý pronikal, u značky pokutového kopu  ho „kontaktoval“ vyběhnuvší brankař Pařil, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá. Domácí se snažili, nad střílel Magyár a Hasal, ale v 18.minutě musel střídat pro zranění  Mergl. Výborně ho však nahradil dorostenec Haspra.  Ve 24. minutě se střed obrany nevyvaroval chyby a Štarlík pohotově vyrovnal.  To již byla Bílina v útlumu, řada nepřesných přihrávek končila na kopačkách hostů.  Ale závěr poločasu patřil opět domácím. Nejprve bojovník Levý zatáhl míč po pravé straně, naservíroval míč před branku a Magyár pohodlně skóroval.  Potom střílel Levý těsně vedle a přišla další pěkná akce. Magyár zabojoval, přihrál před branku a Levý se nemýlil.

V úvodu druhého poločasu nejprve chytil Čurda tutovku Černého, ale postupně bylo na hřišti pouze jedno mužstvo.  Rozehrála se záloha,  své pověstné výlety zkoušel Hasal,  ke koncertu přispěli i střídající dorostenci Kořínek a Kuba.  V 50.minutě pohotově zavěsil Milo, další branku po přihrávce  Pavlíčka vstřelil další mladík Egrt, když se mazácky uvolnil v šestnáctce. V 68.minutě naservíroval před branku Kuba a Augusta jen nastavil nohu. Vzápětí měl velkou šanci Kořínek, ale Pařil zachránil, stejně jako později při střele Levého. V 78.minutě již Kořínek branku vstřelil  a potom mířila Kubova hlavička těsně vedle.  V 85.minutě měl Kuba další šanci, brankař Pařil vyškrábl umístěnou střelu na roh, ale rozhodčí ho neodpískal. Střelecký koncert uzavřel hlavou Kořínek. V úplném závěru měl ještě obrovskou šanci Augusta, ale střílel vedle a potom vypálil z dobrých 20 metrů pod břevno Kuba, ale Pařil vyrazil.

„Výsledek je hezký, i když těch prvních třicet minut nebylo nijak zvláštních. Po chybě obrany jsme si nechali dát na branku. O poločase jsme se trošku domluvili a začalo se hrát jednoduše, do kombinace, narážeček a byly z toho krásné akce a krásné góly, mohli jsme jich dát víc. Vyzkoušeli jsme  tři další dorostence, kteří přicházejí v úvahu do kádru, a myslím, že splnili svoji roli.  Jak bojovností, tak chutí hrát, to je příslib do budoucna pro oddíl a ukázka, že se tady dělá s mládeží,“ byl spokojen trenér Josef Tichý.  Bílina má mladý kádr, výjimkou je brankař Pohl, který tento týden slaví 39.narozeniny a 34letý obránce Filo.  Potom je již nejstarším hráčem 26letý Magyár.  Naopak se v sobotu na trávníku objevili  17 – 18letí Levý, Karel, Egrt, Kořínek, Haspra, Kuba, z nichž první tři patří do základní sestavy.

S domácími fanoušky se Bílina rozloučí v sobotu 11.června od 17 hodin, kdy na Kyselku přijedou Dobroměřice.

Branky: 78. 87.Kořínek, 8.Mergl, 38.Magyár, 43.Levý, 50.Milo, 63.Egrt, 68.Augusta – 24.Štárlík

ŽK: 0 – 0

Rohy: 10 – 2