Nejvyšší porážka podzimu v Litoměřicích

30. 10. 2011

Bez bodů se vrátila Bílina  ze Zahrady Čech.  Domácí se ukázali nad síly mladého bílinské mužstva, které přehráli hlavně v důrazu.  Již v 10.minutě byl zraněn brankař Pohl, když šel obětavě ve výskoku do míče a srazil se s domácím Novotným. Na lavičce se již rozcvičoval 16letý Kovačka, ale  po dlouhém ošetřování zůstal Pohl v brance.  Kulhal však  až do konce zápasu.  Domácí šli do vedení z pokutového kopu, když  Mergl fauloval důrazného Vlasáka a Stejskal s jistotou penaltu proměnil.   O pět minut později střídal pro natažený sval Kořínek. Ve 24.minutě se uvolnil Milo, ale jeho střelu brankař Divecký chytil.  V té době hrála Bílina vyrovnanou partii, ale  domácí dokázali vedení zvýšit. Rondoš měl dost prostoru na hranici šestnáctky, přihrál Vlasákovi a ten se trefil k tyči.  Potom domácí zvýšili obrátky a hosté se jen dívali. Nejdříve Pohl vyrazil reflexem střelu Novotného a potom chytil jedovku Rondoše. Další šanci Rondošovi v poslední chvíli ukopl Filo. V 37.minutě měl velkou šanci domácí Grunert, ale střílel vedle. Bílina neudržela v záloze míč a  byla ráda, když rozhodčí odpískal poločas.  Úvod druhého poločasu přinesl nezáživný fotbal s řadou nepřesností na obou stranách.  Bílina nastoupila se Svobodou v záloze, a ten postupně přece jen rozběhal hru hostů.  Dobře mu sekundovali Augusta, Pavlíček a Rameš.  Ovšem první velkou šanci měli opět domácí, když po chybě hostů  ve středu hřiště, se dostal do šance Stejskal, ale střílel vedle.  V 61.minutě po centru Pavlíčka hlavičkoval těsně vedle Karel.   V 76.minutě poslal pěkný míč za obranu Augusta, ale Milo z toho vytěžil pouze roh.  To se již Bílina zlepšila, nejvíce bojovali ti nejmladší. V 78.minutě po pěkné akci Svoboda-Koutník-Milo byla střela posledně jmenovaného zblokována.   V 88.minutě běžel na Pohla sám Rondoš, ale ten střelu chytil.  V poslední minutě nechala bílinská obrana po rohu na šestnáctce  volného Rondoše a ten uzavřel skóre.  Pro Bílinu to byla za zlepšený výkon  krutá rána.

„Vytvořili jsme si tři tutové šance Milem, které jsme neproměnili. Ale soupeř nás přehrál důrazem, rychlostí, my jsme nestíhali. Potom se to prostřídalo, měli jsme více ze hry, ale bohužel školácké chyby v obraně. Kluci nechodí trénovat, každoročně se o tom bavíme, jak z toho ven.  Na to asi neexistuje nějaký lék,“  viděl problém ve fyzické kondici bílinský trenér Josef Tichý.

V sobotu čeká Bílinu doma okresní derby s Baníkem Modlany.  Začátek zápasu je na Kyselce již ve 14 hodin.  Bílina je nyní na 11.místě s 15 body, a pokud chce myslet na  klidnou zimní přestávku, musí bodovat naplno.  Modlany jsou stále poslední s 9 body, ale v posledních zápasech sbírají body silným soupeřům. V posledním kole doma remizovaly s Kadaní 2:2 a připravily ji o vedení v krajském přeboru.

Branky: 16. Stejskal PK, 27.Vlasák, 90.Rondoš

ŽK:  1 – 2

Rohy: 3 – 1

Rozhodčí: Šťastný – Hlinka, Trégr