Opět jsme padli doma, hrajeme o záchranu

6. 11. 2011

Nečekaně hladce podlehla Bílina v okresním derby krajského přeboru Modlanům a zkomplikovala si zimní přestávku. Naopak Modlany  sbírají cenné body v boji o záchranu.  Sprcha pro domácí přišla hned v úvodu zápasu.  Hosté zahrávali trestný kop z poloviny hřiště a stoper Karel lehce tečoval míč do protipohybu brankaře Pohla.  Hosté vedli a dodalo jim to patřičné sebevědomí. Po chybě domácích v rozehrávce měl šanci Jan Vavrinec, potom vyslal pěknou střelu těsně nad z dálky domácí stoper Mergl a Egrtovu střelu vyrazil na roh brankař Brejcha. Ale přišla 19.minuta, hosté kopali trestný kop z 25 metrů.  Janota poslal přesný míč vedle zdi a Memeti neméně  přesným obloučkem přehodil vybíhajícího Pohla. Hosté vedli o dvě branky.  To byla pro domácí rána, ze které se již nevzpamatovali.  Ve 29.minutě neudržel brankař Brejcha míč, ale obránci mu pomohli. To se již v bílinské sestavě posunul Karel do útoku a na stopera se stáhnul Hasal. Bílina si vytvořila územní převahu, ale složité kombinace končily před šestnáctkou Modlan.  Chyběla přesná kolmá přihrávka po zemi.  Ve druhém poločase měl nejdříve šanci modlanský Memeti a potom Milo přehodil brankaře, ale míč skončil na tyči a následně Svoboda neprostřelil  modlanské hráče.  V 55.minutě se lafatovsky vrhl po míči Kliský, ale ten skončil vedle Pohlovy branky.  Bílina většinu druhého poločasu tlačila, měla územní převahu, ale stereotypně nakopávané míče k úspěch nevedly. V 89.minutě na pokyn pomezního odpískal rozhodčí Krupka penaltu za ruku modlanského hráče.  Ale brankař Brejcha střelu Pavlíčka k tyči vystihl a míč vyrazil. To jenom potvrdilo střeleckou nemohoucnost bílinských v posledních zápasech.  Ze čtyř získali jediný bod a vstřelili dvě branky Bezděkovu. Ve třech zápasech vyšli střelecky naprázdno.

„Těžko se hledají slova, věřil jsem, že tu špatnou šňůru přetrhneme. Bohužel jsme si to prohospodařili hned v prvním poločase, kdy jsme dostali dvě branky. Ve druhém poločase se trochu ta hra zlepšila, ale soupeř nás nepouštěl do šancí.  Střela do tyče, trochu smůla, penalta byla v 90.minutě, to by již nic neřešilo.  Bohužel umíráme na nebojovnosti, chybí srdce bojovníka a bez bojovnosti se tato soutěž hrát nedá,“ byl zklamaný z výkonu domácích trenér Josef Tichý.  „Přijeli jsme si pro tři body, ale nečekali jsme, že to bude tak snadné. Soupeři kolem nás vyhrávají a tak my musíme také vyhrávat.  Byl to kolektivní výkon, bojovali jsme až do konce,“ ocenil výkon Modlan hrající trenér Tomáš Heřman.

V předposledním podzimním kole hrají v sobotu Modlany doma od 11 hodin s exdivizním Litvínovem a ve 14 hodin přivítá Bílina na Kyselce nebezpečné Lovosice.

Branky: 4.Karel vlastní,  19.Memeti

ŽK: 3 – 1

Rohy: 6 – 2

Rozhodčí: Krupka – Zaňka. Prágl