Po boji zůstaly body doma

12. 6. 2011

Jako vedoucí pionýrů si musel připadat kapitán domácích Patrik Filo, když přivedl na hřiště tým s věkovým průměrem 21,3 let. Právě on se svými 34lety jim ještě průměr zvyšoval.  Předposlední kolo 1.A třídy mělo přesto  náboj. Domácí museli vyhrát, pokud si chtěli uchovat teoretickou naději na postup, hosté také museli vyhrát, pokud si chtěli uchovat určitou naději na udržení v soutěži.  Hra neměla vysoké tempo, přesto  se často střílelo. Nejdříve hlavička dobroměřického Csonka mířila těsně vedle, potom střílel domácí Kořínek. V 7.minutě zatáhl míč po levé straně Milo,  přihrál před branku, ale Levý již na míč nedosáhl a střílel vedle. Největší šanci domácích měl v prvním poločase mladík Kořínek, ale po pěkně kombinační akci napálil míč přímo do brankaře.  Střela hostujícího Papcuna mířila z trestného kopu těsně vedle, stejně jako Egrta v 15.minutě.  Bílina hosty přece jen přitlačila a Egrtova střela „lízala“ břevno.  V závěru poločasu měl ještě šanci dobroměřický Hendrych a  po pěkném trestném kopu Pavlíčka skončily na břevně nejen míč, ale s ním i ruce brankaře Sedláčka.  Ve druhém poločase nemohla Bílina dlouho trefit branku, střely Levého i Hasala mířily vedle nebo nad.   Po hodině hry  udeřilo na druhé straně. Po trestném kopu Plachého se  dobře orientoval nejnebezpečnější hráč hostů Papcun a bylo to 0:1. To se již na výkon domácích nemohla dívat ani obloha a začalo hustě pršet.  V 63.minutě zachraňoval Čurda, když vyrazil trestný kop Plachého. Závěr ale patřil domácím.  Po rychlém útoku vyrovnal střídající dorostenec Fork a potom je dostal do vedení vlastní brankou dezorientovaný  Daniš.  V závěru se na hřišti objevil i brankař Pohl, který v týdnu oslavil 39.narozeniny.  Ale postavil se útoku, kde hraje za starou gardu.V nastavení mu po rychlém brejku nahrál Milo a Pohl nezaváhal.  „Zápasy, kdy hrajeme se slabými soupeři, nemají nic společného s fotbalem.  Ledvice nás porazili bojovností a dnes nechybělo  moc a porazily nás i Dobroměřice.  Špatný fotbal, špatný pohyb po hřišti, jediné pozitivum jsou tři body.  Diváci musí být zklamaní, nejde hrát fotbal s jedním hráčem, který běhá, a to byl Filip Augusta. Jsem z toho zklamaný,“ řekl po utkání domácí trenér Josef Tichý.

Branky: 69.Fork, 79.vl.Daniš, 90+3 Pohl – 60.Papcun

ŽK: 1 – 3

Rohy: 3 – 4

Rozhodčí: Sejkora – Šimeček st., Mareš