Po přestřelce jsme opět bez bodu

13. 11. 2011

Po přestřelce se Bílina  potápí, střelecký koncert Martina Mila, utkání dvou poločasů, nevídaných 11 branek.  To vše platí o  posledním podzimním domácím zápase Bíliny v krajském přeboru.  Závěr podzimu mají domácí katastrofální, z posledních pěti zápasů uhráli jediný bod a propadli se až na dno tabulky.  Přitom se v sobotu hrál na Kyselce pěkný útočný fotbal,  diváci viděli krásné fotbalové akce i branky. Již ve druhé minutě po roku předváděl své umění Pohl.  Potom  začal koncertovat Milo. Po krásném vysunutí nedal lovosickému Šafránkovi šanci. V 11.minutě po dalším rohu a hlavičce Fausta předvedl zázračný zákrok Pohl. Ovšem obrana, která bývala chloubou mužstva,  se nepoučila a přišel trest. Nejdříve dorážel, a obrana se jen dívala, Mikoláš a potom střílený centr usměrnil do branky Hušek.  Hosté byli aktivnější, domácí střelbu obstarával Milo, ale dvě střely mířily těsně vedle. Na druhé straně v 25.minutě po rohu dokázal z malého vápna překopnout branku Hušek.  Za dvě minuty vyrazil brankovou  střelu zblízka Podrazilovi Pohl.  Domácí se vzpamatovali a hrálo se útočně na obě branky.  V koncertu pokračoval Milo, nejdříve zužitkoval přesnou přihrávku Levého, potom se uvolnil mezi třemi hráči a nakonec opět sám nezaváhal.  V prvním poločase mu lovosická obrana prostě nestačila rychlostí ani takticky.  Další zajímavostí bylo, že mu rozhodčí neodmával žádný ofsajd. Ve druhém poločase se již do uniku  nedostal, praporek měl pomezní často nahoře.  Úvod druhého poločasu patřil opět hostům. Nejprve po rychlém útoku prošel obranou Mikoláš a snížil. V 53.minutě našel přesně na hranici šestnáctky Pavlíček  Egrta, ale tem místo přihrávky volnému Milovi nakonec tísněn střílel vedle. Nedáš dostaneš platilo i zde. Z pohotové dorážky Hušek vyrovnal. V 67.minutě po rohu nedoskočil Karel na míč a za ním stojící Stejskal prostřelil Pohla.  Bílina ještě jednou dokázala odpovědět. Po akci Egrt – Milo ve skrumáží dorazil střídající dorostenec Kořínek. Ovšem potom přestali domácí nepochopitelně hrát  a nechali prostor hostům. Nejdříve v šanci přestřelil Mikolášek, potom po rohu Rada.  Kalich hořkosti si vypila domácí obrana  čtyři minuty před koncem, kdy opět po rohu nepokryla Radu a ten  hlavou ukončil  brankovou přestřelku ve prospěch hostů.

„Dát doma pět gólů a prohrát je neštěstí. Co dokážeme udělat v obraně za kiksy, to jsem dlouho neviděl.  Snad, když jsme padali z krajské soutěže  a dávali si vlastní branky. Máme zkušené obránce a ti dělají větší chyby než mladí kluci. Přitom by měli mužstvo táhnout.  O poločase si říkáme co dělat, ale je to jako k hluchým. Jsem hodně zklamaný,“ těžko hledal po zápase slova domácí trenér Josef Tichý.

V sobotu zajíždí Bílina na hřiště posledního Junioru  Děčín.  Poslední zápas podzimu začíná již ve 13,30 hodin.

Branky: 4., 34., 39., 42.Milo, 73.Kořínek – 13., 51.Mikoláš, 15., 54.Hušek, 67.Stejskal, 86.Rada

ŽK: 0 – 2

Rohy: 0 – 9

Rozhodčí: Roháč – Kyncl, Kořán