Premiéra Bílině vyšla

14. 8. 2011

Úspěšně vstoupila Bílina do krajského přeboru, když porazila  Neštěmice. Ovšem první poločas začal nováček proti silnému soupeři ustrašeně, a tak jeho akce  končily na polovině soupeře. Po vyrovnané dvacetiminutovce začaly získávat Neštěmice půdu pod nohama.  Poprvé vystřelily na branku Židem, ale střela mířila nad.  V 27.minutě zůstal po rohu úplně sám Soukup a nedal veteránovi v bílinské brance Pohlovi šanci. Naopak  jedinou šanci  v prvním poločase si Bílina vypracovala v 35.minutě. Pavlíček vysunul Levého, ale jeho střelu vyrazil brankař Vágner na roh.  Hosté vedli v poločase naprosto zaslouženě.

V dresu domácích se objevili dva navrátilci, a oba se postavili na kraj obrany. Bečvařík se vrátil z Ledvic a Přibyl z Braňan.   Další obránce  Mergla, Žembu a Fila vyřadilo zranění.  V útoku nastoupil mladý Kořínek, který podával na jaře dobré výkony. Ale tentokrát nebyl na hřišti vidět a do druhého poločasu ho střídal další mladík Kuba.  A o tom již neštěmická obrana brzy věděla.

Do druhého poločasu však nastoupila jiná Bílina. Hráči hýřili pohybem, hráli obětavě, snažili se o rychlé útoky a také stříleli. V 52.minutě vypálil z pravé strany Milo a prostřelil vše, co mu stálo ve velkém čtverci v cestě.  V 57.minutě střílel trestný kop Přibyl, ale brankař Vágner byl na místě.  Ovšem uhodilo o dvě minuty později. Milo přihrál napravo Přibylovi, ten poslal míč přesně  před branku a Levý pohodlně skóroval.  Hosté mohli vyrovnat v 63.minutě. Stehlík byl sám před Pohlem, ale poslal mu lehký míč přímo do náruče.  Rozhodnutí mohlo padnout v 82.minutě. Levý vybojoval u brankové čáry míč, přihrál volnému Ramešovi, ale mostecký dorostenec se šance zalekl a vystřelil vedle.  V závěru Neštěmice tlačily, rozhodčí přidal minutu, ale hrály se tři. Bílina však cenné tři body ubránila.

„Jsem rád, že jsme zvládli první zápas.  Důležité tři body proti velice kvalitnímu soupeři. Báli jsme se tohoto zápasu a první poločas tomu také nasvědčoval.  Kluci byli zakřiknutí, neběhalo se, bez důrazu.  Prohrávali jsme osobní souboje a poločas jsme také po zásluze prohráli.  Ve druhé půli začali kluci hrát co jsme si řekli, spadla z nich i ta nervozita, začali bojovat a hrát to, co v nich je.  Stav jsme otočili dvěma krásnými brankami.  Ke konci jsme byli pod tlakem, ale i se štěstím jsme některé situace odvraceli. Kluci ale zaslouží hlavně za druhý poločas pochvalu. Věřím, když budou tak hrát dále, tak bychom neměli mít problém, hrát tuto soutěž i v příštím roce,“ usmíval se jindy na pochvalu skoupý trenér Bíliny Josef Tichý.

Zápas ukázal, že síla Bíliny bude opět v zadních řadách. Své si odchytal Pohl,  do obrany by měl mít Tichý po doléčení sedm kvalitních obránců, když hlavně Filo může hrát i zálohu. V  té byl opět jedničkou Levý, ale hlavně ve druhém poločase si celá záloha vedla dobře.  V útoku  se blýskl Milo a tak mladíci na střídačce mohou bojovat o místo druhého útočníka.

Ve druhém kole zajíždí Bílina do Štětí, hraje se v sobotu již v 10,15.  Štětí prohrálo v prvním kole v Litoměřicích.

Branky: 52.Milo, 59.Levý – 27.Soukup

ŽK: 1 – 2

Rohy: 8 – 7

Rozhodčí: Zaňka – Prágl, Krupka