Příjemné sobotní odpoledne na Kyselce

19. 3. 2012

Krásné počasí přilákalo na Kyselku slušnou návštěvu, a domácí získali tolik potřebné tři body. Při pohledu na závěr tabulky krajského přeboru se mají fanoušci na jaře na co těšit. Poslední 16. Modlany ztrácejí na 13.místo jeden bod, na 12.místo dva body a na 10.místo pouhé tři body. Bílina se díky lepšímu skóre dostala před Štětí na 14.místo a má o bod více než Modlany. Další zápas o „šest“ bodů hraje v sobotu v Krupce, která má o bod více. Domácí v boji o záchranu provázejí od zimní přípravy problémy se zraněnými hráči. Dlouhodobě mimo hru je Bečvařík a Proch, nenastoupil Sčuka, pro zranění střídal Augusta, pro náznak obnoveného zranění ve druhém poločase i Kotěšovský, a pro vyloučení v minulém zápase stál Karel. Přesto měl trenér Jaroslav Kovačka šťastnou ruku, když dal šanci v záloze dorostenci Baranovi. Ten hlavně v prvním poločase běhal, přihrával, střílel. Bílina šla do vedení právě jeho brankou, když levačkou vypálil za hranicí šestnáctky. Ovšem brzy přišla pro domácí sprcha, když po faulu musel střídat Augusta. Ve 28.minutě dobře procházel Egrt, ale přihrávka na Nováka přišla pozdě a střela skončila v boční síti branky. Hosté měli šanci z trestného kopu,střela Rejmana z 18 metrů mířila mimo. Před bílinkou brankou hořelo ve 40.minutě, ale Žemba s Vosátkou míč uklidili do bezpečí. Ve 43.minutě mířil hostující Šimral po rohu daleko vedle a z protiútoku střílel střídající Hájek, ale Michovský střelu k tyči chytil. Obě mužstva se snažila, ovšem ve hře bylo hodně nepřesností. „Po odchodu Augusty nemáme střed hřiště,“ posteskl si v poločase bílinský trenér Jaroslav Kovačka. Úvod druhého poločasu vyšel domácím. V 55.minutě šel Kotěšovský obětavě do souboje hlavou, přihrál Novákovi a ten běžel sám a nezaváhal. O minutu později byl v šanci Levý, ale jen přihrával. V 59.minutě vysunul Žemba Nováka, brankař včas vyběhl. Potom Baran servíroval před branku Ferkovi, ale byl z toho jen roh. Vzápětí zachraňoval včasným vyběhnutím Vondráček. To se hrálo na obě strany, šance střídala šanci. Obrovskou spálil Novák, ale dočkal se v 66.minutě. Ferko byl v šestnáctce faulován a rozhodčí neváhal ani okamžik. Novák penaltu s přehledem proměnil. Ve svých 35letech je nejzkušenějším bílinským hráčem, druhým nejstarším je 26letý brankař Vondráček. Štětí rychle na branku odpovědělo. Výborný Rejman prošel pravou stranou bílinské obrany jako nůž máslem a prostřelil i brankaře. Hosté ožili a měli další šance. V 76.minutě naprosto zbytečně fauloval na polovině hřiště Egrt, který stačil posbírat všechny bílinské karty, a po druhé žluté musel pod sprchy. Ovšem Bílina již cenné body ubránila. Z mladých hráčů vynikl Baran, který hrál na doraz a dohrál naprosto vyčerpán. „Jsem rád, že jsme důležitý zápas zvládli, hrálo se o šest bodů a zápasy s mužstvy ze dna tabulky budou rozhodovat. Myslím, že jsme vyhráli zaslouženě, byli jsme lepší. Musím pochválit oba dorostence, Baran hrál od začátku, Ferko střídal, nezklamali mě,“ byl po zápase spokojen bílinský trenér Jaroslav Kovačka. Branky: 21.Baran, 55.Novák, 66.Novák (PK) – 67.Rejman ŽK: 2 – 1 ČK: 76.Egrt (Bí) Diváci: 250 Rozhodčí: Šefčík – Oborník, Trégr Bílina: Vondráček - Žemba, Pavlíček, Vosátka, Mergl - Levý, Egrt, Augusta (26.Hájek), Baran – Kotěšovský (57.Ferko), Novák