První jarní domácí prohra

30. 4. 2012

Jarní spanilá  jízda  Bíliny v krajském přeboru skončila.  Po šesti zápasech bez porážky se však dokázala porazit sama.   Po výborném výkonu nechala body soupeři. Třetí mužstvo tabulky  se v prvním poločase jen dívalo, co s nimi v tropickém vedru domácí provádějí.  Ale bez brankového efektu.  Bílině chyběl kapitán Novák, ale zápas začala s elánem a hned v úvodu kopala Levým trestný kop.  Hrála kombinačně a postupně se rozehráli i hosté. Po pěkné akci, ale střílel Čonka vysoko nad. Ve 24.minutě naservíroval Kotěšovský zprava před branku volnému  Baranovi. Ale jeho střelu brankař Plochý vyrazil. O čtyři minuty naopak zleva poslal přesný míč Baran na Pavlíčka, ten byl opět sám před brankařem, ale střílel přímo do něho.  Hrálo se v tempu na obě strany a chomutovskému Čonkovi chyběly před domácí brankou centimetry, na míč nedosáhl.  Ve 33.minutě přerušil rozhodčí Černý hru, aby se mohli hráči osvěžit, slunce pálilo.  Ve 37.minutě zachraňoval domácí brankař Čurda a za čtyři minuty vyslal dopředu Kotěšovského Baran, ale domácí útočník míč nezpracoval. V nastavení si diváci zabouřili, když pomezní Bratschneider odmával Kotěšovskému  údajný ofsajd,  mohl jít sám na branku.   Ale první poločas  podala Bílina výborný výkon, chybělo jen proměnit některou ze šancí.

Do druhého poločasu domácí trenér Kovačka ještě posílil útok. Stáhl obránce Žembu, na jeho místo se přesunul Pavlíček a do zálohy přišel mladý Ferko.   Ovšem začátek poločasu rozhodl o celém utkání. Obránce Karel nešťastně tečoval míč a brankař Čurda se jen díval, jak podá do branky.  Po chvíli se domácí vzpamatovali,  opět se vrhli do útoku, ale střela Mergla byla stražena. V 62.minutě poslal zprava  Ferko přesný míč na Augustu a ten sám před brankou poslal placírkou vedle…  V 66.minutě se obětavě postavil do střely Karel, ale z následujícího rohového kopu rozhodl hlavou Micák.    To již byl na hřišti i Ščuka, ale hosté si oddechli, moc míčů nedostával.  Snaha domácích byla korunována až v závěru, kdy Augusta z voleje snížil. Ovšem vzápětí měl obrovskou šanci chomutovský Čonka, který střílel vedle.  Poprvé se po operaci kolena objevil na jaře na hřišti  Bečvařík, a také on měl na kopačce gól. V 88.minutě dostal míč za obranu, ale nastřelil včas vyběhnuvšího Plochého.  O minutu později trestný kop Ščuky  brankař Plochý vyrazil.  V nastavení, kdy domácí hráli již vabank, z rychlého útoku střídající Baierl skákávou střelou upravil na 1:3.  Pokud by se vyhlašoval hráč zápasu, byl by to chomutovský brankař Plochý.

„Hosté nám udělili lekci z produktivity, možná ze dvou šanci dali tři branky. My jsme měli minimálně čtyři jasné gólové, ale nic jsme nevyužili a proto jsme nemohli vyhrát. Nyní musíme zabojovat v Bezděkově,“ byl stručný bílinský trenér Jaroslav Kovačka. Jinak  za předvedený výkon mohl hráčům těžko něco vyčítat.  V Bezděkově, který je sousedem v tabulce, se bude opět hrát o „šest bodů“.  Na předměstí Roudnice nad Labem se začíná v sobotu 5.května  v 17 hodin.

Branky: 83.Augusta – 47.vlastní Karel, 66.Micák, 90+4 Baierl

ŽK: 2 – 4

Rohy: 1 – 4

Rozhodčí: Černý – Dočekal, Bretschneider