S Probošovem nerozhodně

30. 1. 2011

Ve druhém kole zimního poháru Knauf Cup 2011 se utkali účastník krajského přeboru Proboštov a Bílina, která se bude snažit na jaře do přeboru vrátit.  Hrálo se v sobotu v Bílině a trenéři měli rozdílné role. Proboštovský Přemysl Bičovský zkoušel v každém poločase pozměněnou sestavu, naopak bílinský Josef Tichý trénoval, jaké je to hrát v oslabení.  Na střídání měl mimo brankaře pouze  jednoho hráče, ale během zápasu přišel o tři.  Proboštov šel brzy do vedení  a v prvním poločase si vytvořil další dvě výborné šance. Nejdříve běžel sám na Pohla Petr Blažek, ale ten míč chytil. Další šanci měl Proboštov po rohovém kopu.  To Bílina  nejdříve přišla o Gutsche, který byl z hřiště odvolán, když tvrdě fauloval a potom o stopera Hasala, který si po pádu zranil záda.   Bílina dohrála poločas pouze v deseti a se stejným počtem hráčů nastoupila i do druhého.  Místo očekávaného tlaku Proboštova se však hrála vyrovnaná partie a Bílina zápas  během dvou minut otočila.  V 60.minutě se blýskl mladý brankař Čurda po střele zblízka.  Utkání pokračovalo ve svižném tempu, k čemuž přispěla i teplota pod bodem mrazu. V 71.minutě odstoupil pro zranění Moravec a Bílina dohrávala v devíti.  Přesto měla velkou šanci, když zblízka Žemba nedal. Proboštov vyrovnal až v úplném závěru a stanovil spravedlivou remízu.

Branky: 10.Becher, 89.Petr Blažek – 52.Mergl, 54.Ščuka

Proboštov 1.poločas: Peterka – Malý, Bílý, Váňa, Zajíček -   Novák, Záveský, Brodský – Nosek, Petr Blažek, Becher

2.poločas: Peterka – Nosek, Váňa, Fork, Linka – Šváb, Brodský, Záveský, Pelc – Petr Blažek, Josef Blažek

Bílina: Pohl (46.Čurda) – Žemba, Hasal (35.Filo), Karel, Mergl – Ekrt, Moravec, Levý, Ščuka – Milo, Gutsch