Strupčice odjely s nadílkou

11. 5. 2011

Utkání vedoucích mužstev  1.A třídy skupiny B se změnilo v exhibici domácích.  Hlavně v prvním poločase hrála Bílina parádní fotbal a hosté se jen bránili.  Domácím chyběl dlouhodobě zraněný Žemba a znovu se zranil Pavlíček.  Ale nastoupil již Karel a tím se mohl Gutsch opět přesunout do útoku.  Od úvodního hvizdu se valil na branku Strupčic jeden útok za druhým.  Nejprve Ščuka nahrál před branku, ale Milo míč nezpracoval. V 6.minutě kopal Ščuka roh a míč přesně posadil na hlavu Augusty, ten mazácky hlavičkoval do země a Bílina vedla.  Vzápětí Filo centroval a Gutsch míč jen „lízl“. V 15.minutě se krásně trefil z 20 metrů Levý a bylo to 2:0.  Bílina byla důraznější, hrála v pohybu a od další pohromy po střele Karla zachránil hosty brankař Jirásek. Ovšem po půl hodině hry přišla ukázková akce po ose Egrt – Augusta – Milo a bylo to 3:0. Potom musel řešit jedinou vážnější akci hostů, trestný kop, Pohl. Tlak Bíliny však pokračoval, nejdříve hlavičkoval nad Karel a potom prostřelil brankaře z pravé strany Milo – 4:0.  Ve 40.minutě vypálil po rohu Hasal a trefil do hlavy na brankové čáře stojícího Gutsche.  Otřesený útočník  o dvě minuty později netrefil před prázdnou brankou míč.  Ve 43.minutě byl v pokutovém území faulován Levý, ale kopal se jen roh. Výborný mladý záložník se však ještě do poločasu dočkal, když zužitkoval Egrtovu přihrávku – 5:0.  Po přestávce ještě chvíli pokračoval brankostroj domácích. Nejdříve Ščuka po individuální akci se podílel na vlastní brance hostů – 6:0. Další branku přidal po rohu Augusta – 7:0. Po hodině hry se po přihrávce Mila dočkal Gutsch – 8:0. O pět minut později měl Gutsch další šanci, ale brankař Jirásek vyrazil míč nohou. Jedinou branku hostů vstřelil po individuální akci Bašek, když rozhodčí neodpískal na polovině hřiště ruku hostů.  Domácí trenérské trio potom prostřídalo sestavu a  hra ztratila tempo. Pouze 10 minut byl na hřišti Magyár, který dostal nejdříve žlutou za zakopnutý míč a potom druhou za stažení soupeře na polovině hřiště. V 84.minutě zastoupil Pohla na brankové čáře Sivák.  „První poločas byl fotbal, který si představuji. Vtloukám jim do hlavy, že jsou fotbalisti, že to umí, ale že k tomu musí přidat bojovnost. Dnes si dali říci i technici, dali k tomu bojovnost, a bylo to vidět na výsledku i hře. Góly byly krásný a diváci musí být spokojeni. Ve druhém poločase docházely síly, nějaká zranění, již to tak nešlo. Ale porazit prvního takovým rozdílem je něco hezkého,“ byl spokojen trenér Josef Tichý. Bílina nyní ztrácí na vedoucí Strupčice jeden bod a v sobotu dopoledne nastoupí v derby na hřišti Oldřichova.  V posledních dvou domácích zápasech vstřelila 18 branek!

Branky: 6.57.Augusta,  15.44.Levý,  30.37.Milo,  51.vlastní, 60.Gutsch – Bašek

ŽK: 5 – 1

ČK: 82.Magyár (B)

Rohy: 8 – 2