Stupčice si vítězství vzít nenechaly

16. 10. 2011

Bez nemocného útočníka Mila, který hodně chyběl,  nastoupila Bílina ve Strupčicích a nedokázala navázat na dobré výkony z posledních zápasů.  Jednoduchý, ale rychlý fotbal domácích dělal problémy hlavně  obraně. Domácí zahrozili hned v úvodu, ale brzy se hra vyrovnala. Ve 13.minutě ukopl míč v poslední chvíli rychlému Hlaváčkovi Mergl.  Bílina měla mírnou územní převahu, ale vše končilo před velkým čtvercem domácích.  Naopak každý útok Strupčic  byl nebezpečný. Ve 20.minutě včas vyběhl Pohl, o tři minuty později nastřelili domácí tyč Jukičem.  Ve 27.minutě nepřesně na půlící čáře přihrával Karel, a rychlý útok domácích zakončil kapitán Hromas.  V jediné šanci Bíliny v prvním poločase byl Kořínek, ale brankař Pechar střelu vyrazil.  Úvod druhého poločasu patřil hostům, nejdříve Pavlíčkovu střelu zblokovali obránci na roh a potom po pěkné přihrávce Levého nezpracoval Egrt před brankou míč.  Domácí se dočkali po sérii rohových kopů, když Pohl na míč nedosáhl a Grubiša zvýšil vedení Strupčic.  Po hodině hry chytil tutovku Hromase Pohl a o dvě minuty na to vykřesali naději hosté. Egrt se zbavil obránce a z hranice šestnáctky snížil. O tři minuty později po rohu Karel vyrovnal, ale na pokyn pomezního Prágla rozhodčí Zaňka branku neuznal. Po Egrtově rohu prý míč již opustil hřiště. Hra se hlavně zásluhou domácích zrychlila, Pohl chytil tutovku Hlaváčka a potom Bašek sám před brankou dokázal z několika metrů přestřelit. V 81.minutě vyrazil Pohl střelu zblízka střídajícího Vrby, ale tři bílinští hráči mu nechali dostatek prostoru, aby si míč znovu zpracoval a vystřelil třetí branku. Bílina se snažila, ale do šance se již nedostala.

„Prohráli jsme zaslouženě, neudrželi jsme balón, v bojovnosti jsme zaostávali. Velice špatně hrála obrana, tři branky jsme dostali za nedůslednost právě v obranné činnosti. Domácí nás ukopali, přehráli důrazem, vyhráli zaslouženě,“ viděl problém trenér Bíliny Josef Tichý.  V sobotu přivítá Bílina doma souseda v tabulce a dalšího nováčka krajského přeboru Kryry. Zápas začíná na Kyselce v 15,30 hodin.

Branky: 27.Hromas, 58.Grubiša, 81.Vrba – 62.Egrt

ŽK: 2 – 2

Rohy: 6 – 5

Rozhodčí: Zaňka – Krupka, Prágl