Tři body zařídil Ferko

11. 9. 2012

Krásné tři branky viděli diváci v utkání krajského přeboru v Bílině. Ve druhém poločase také urputnou bitvu, po které zůstali tři body doma.  Po debaklu ve Štětí promíchal trenér Jaroslav Kovačka sestavu, částečně mu k tomu pomohla i zranění. V netradičním složení  nastoupila obrana, na lavičce zůstali Baran, Žemba, Choutka a za vyloučení ve Štětí pykal jeden zápas Vosátka.  Úvod patřil domácím hráčům. V 10.minutě se vřítil do pokutového území Levý, ale jeho střelu brankař Sailer vyrazil.  Po dalším útoku domácích se kopal roh. Kapitán Novák přihrál přesně Ferkovi a ten z voleje  vsítil vedoucí branku. Potom ještě střílel hlavou Augusta vedle a Novák poslal trestný kop nad. Ovšem ve 24.minutě bylo vyrovnáno. Hála poslal z hranice šestnáctky nechytatelnou střelu k pravé tyči.  Hála měl další šanci, ale jeho střela mířila podél branky vedle. V 37.minutě  byl tvrdě sražen Milo kapitánem Matouškem, ale rozhodčí Černý to vyřešil pouze domluvou, žlutilo se až ve druhém poločase. Následně vyslal Bečvařík dopředu Ščuku, ale ten se šance zalekl. Domácí se dočkali ve 41.minutě, 19letý Ferko poslal na milimetr přesně Milovi a ten po zemi prostřelil obranu hostů.  V závěru poločasu ještě stříleli vedle bílinský Novák a hostující Job. Ve druhém poločase se více bojovalo než hrálo. V 58.minutě minutě předvedl sportovní gesto bezděkovský Pištora. Na polovině hřiště zůstal ležet Levý a brankař Čurda hodil míč do autu, aby mohl být ošetřen.   Pištora potom míč vrátil opět Čurdovi.  Následně musel Levý se zraněným kolenem střídat. V 64.minutě měl Pištora šanci, ale hlavičkoval vedle. V 78.minutě mohl vyrovnat Hála, ale střílel také vedle.  V závěru ještě střílel domácí Baran, ale Sailer byl na místě.  Hosté se hodně zlobili na rozhodčího Černého, který jim v závěru neuznal branku pro předchozí faul. Zápasy těchto dvou týmů jsou hodně vypjaté. Se stejným pocitem odjížděla na jaře Bílina z Bezděkova.   K tomu ještě se zraněným Novákem, který byl nesmyslně faulován zezadu bez míče, a do konce soutěže si nezahrál.  Bílina měla v sobotu jistého Čurdu v brance  a ve středu hřiště  úřadoval  bílinský Horváth, tedy kapitán Novák.  Hvězdou zápasu ale byl mladík Ferko, který první branku vstřelil a na druhou přihrál.

„V prvním poločase jsme byli lepší, mohlo se rozhodnout. Za druhý poločas si soupeř zasloužil bod., ale pro nás je to nesmírně cenné vítězství,“ byl spokojený bílinský trenér Jaroslav Kovačka.  V sobotu dopoledne čeká Bílinu okresní derby v Modlanech.

Branky: 11.Novák, 41.Ferko – 24.Hála

ŽK: 3 – 7

Rohy: 4 – 1

Rozhodčí: Černý P. – Dočekal, Černý F.

Bílina: Čurda – Bečvařík, Pavlíček, Gutsch, Mergl – Ferko, Novák, Augusta, Levý (59.Baran) – Ščuka (63.Svoboda), Milo (81.Choutka)