V boji o šest bodů jsme uspěli

20. 5. 2012

Veledůležité utkání absolovovali hráči FK Bílina na trávníku Havranu Kryry. Vzhledem k semifinálovému utkání hookejistů na MS přišli opravdu jen ti nejvěrnější. V prvním poločasu ale rozhodně svého rozhodnutí nelitovali. Hrálo se v dobrém tempu na obou stranách, ale nebezpečnější byla Bílina. Ščuka v útoku byl neustálou hrozbou a v prvním poločase předvedl několik velice povedených akcí. V záloze bojoval tradičně neúnavný Augusta. Obranná čtveřice na jaře zvládá svou práci dobře a Bílina tak měla v první půli víéce ze hry. První velkou šanci měl Žemba, když se ocitl sám před brankářem domácích po krásné křížné přihrávce Ščuky. ten nejprve na polovině "vymíchal" obranu Kryr, ale neměl již sílu na brejk, který se mu nabízel, poslal tedy přihávku na pravou stranu. Žemba však střílel vedle. Domácí pak zčistajasna dali první branku. Po nedůslednosti obrany se hlavičkující domácí střelec radoval, když míč propadl klubkem bílinských na brankové čáře. Bílina však vzápětí srovnala také po standartní situaci. Po několikáté na jaře se trefil Vosátka. Vzápětí přišla další velká chvíle Ščuky. Na hranici pokutového území si chystal míč na levou nohu, všichni, včetně obránců domácích čekali na přihrávku Baranovi na levé straně. Bílinský střelec však využil zaváhání obránců a střelou k tyči obrátil stav v náš prospěch. Další velkou šanci v závěru poločasu však již neproměnil, když domácí gólmna střelu na zadní tyč stačil špičkou vykopnout. Do kabin jsme odcházeli s jednobrankovým vedením.

Do druhého poločasu nastoupila jiná Bílina. Domácí si vytvořili souvislý tlak a jen neschopnost domácích střelců nás ochránil od inkasované branky. Čurda v brance měl plné ruce práce, ale všechny situace řešil spolehlivě. klíčovým se ukázalo střídání Ščuky v 65. minutě. Na hřiště přišel jako živou vodou pokropený Bečvařík a přinesl do naší hry nový vítr. Za svou aktivitu byl odměněn vstřelenou brankou v 81. minutě, která zlomila domácí snahu. V nastaveném čase vstřelil náš čtvrtý gól Augusta, který tak získal odměnu za svůj kvalitní výkon.

"Ve druhém poločase jsme nepochopitelně přenechali aktivitu domácím, kdyby Ščuka vstřelil svou druhou branku v závěru poločasu, mohli jsme mít klid. Takhle jsme se o výsledek strrachovali téměř celý druhý poločas. Tři body se však počítají a jsme za ně rádi. Radost mám z návratu Bečvaříka, který se po zranění dostává do formy. Z aprvní půli ale musím pochválit celé mužstvo," řekl po utkání trenér Bíliny Jaroslav Kovačka.

Sestava: Čurda - Mergl, Vosátka, Karel, Žemba - Baran, Augusta, Levý, Pavlíček - Novák (Ferko), Ščuka (Bečvařík)