V Krupce vítězně..

26. 3. 2012

Utkání dvou rozdílných poločasů viděli diváci v Krupce. Za slunečného počasí se hrálo na umělé trávě, ale to domácím body nepřineslo. V prvním poločase se mohli diváci opalovat, hrálo se v poklidném tempu, v poli byla hra vyrovnaná, ale domácí častěji stříleli. V 11.minutě dával domácí P.Karlík tísněn vedle a potom se bál Ptáčník vystřelit z voleje a o šanci přišel. O pět minut později vypálil po rohu domácí Helísek, ale neprostřelil. Na druhé straně poprvé zahrozila Bílina, střelu Levého vyrážel brankař Votava nohou. Ve 28.minutě střílel z dálky těsně vedle Altman. Potom se vyznamenal bílinský brankař Čurda, který vytáhl nad střelu pod břevno Altmana z trestného kopu. Před poločasem zahrozila znovu Bílina, ale rychlý útok dvojice Baran -Augusta skončil u domácího brankaře Votavy. Druhý poločas nabídl mnohem zajímavější podívanou a také branky. V 50.minutě se dostal na hranici šestnáctky Karel, ale místo střely zaháněl Augustu k postranní čáře. Potom našel Pavlíček Ferka, ten však váhal se střelou až o míč přišel. Nad střílel bílinský kapitán Novák. Jako rozhodující se ukázala 57.minuta. Domácí Helísek střílel z hranice velkého čtverce, hráči již zvedali ruce, ale míč se odrazil od tyče. Na druhé straně měl cit pro střídání bílinský trenér Kovačka, když poslal na hřiště Ščuku. Zbytek zápasu byl v jeho režii. Bílina přitlačila. V 65.minutě kopal Ščuka roh, Vosátka hlavičkoval před branku, po míči se vrhl rybičkou Mergl a hosté vedli. V 70.minutě kopali domácí penaltu, slabou Klierovu střelu k tyči Čurda vyrazil. Ale o minutu později vyrovnal hlavou P.Karlík. Domácí se neradovali dlouho, po faulu na Ščuku proměnil na druhé straně penaltu s přehledem Novák. Parádní fotbal na obě strany pokračoval. Baran to zkusil nůžkami po centru Ščuky, míč jen tečoval. V 87.minutě po rohu předvedl nejdříve vynikající zákrok brankař Čurda, ovšem obrana neuhlídala střídajícího Mokřiše a bylo vyrovnáno. V 89.minutě vypálil Ščuka, ale Votava vyrazil. Na konci nastavení opět Ščuka zatáhl míč po pravé straně, nahrál před šestnáctku, Baran si míč zpracoval, vystřelil k tyči a rozhodl zápas. 18letý mladík mával dresem nad hlavou a žlutá karta mu vůbec nevadila. Trenér Kovačka napodobil výskokem plzeňského Vrbu a vyrazil po lajně. Jeho radost neznala mezí. „Je to pro nás hrozně důležité vítězství. Musím pochválit celé mužstvo, výborně zahrál Honza Ščuka a radost po vítězném gólu ukazuje na sílu kolektivu. Tabulka je ohromně vyrovnaná, musíme potvrdit výsledky doma s Louny,“ po utkání doslova zářil bílinský trenér Jaroslav Kovačka. Branky: 71. P.Pavlík, 87.Mokriš – 65.Mergl, 73. Novák (PK), 90+2 Baran ŽK: 4 – 4 Rohové kopy: 7 – 1 Diváci: 110 Rozhodčí: Suchánek – Beneš, Ipser Krupka: Votava – Sidor (86.Mokriš), Helísek, Klier, Kubaška - Ptáčník, Hricák, Altman, Renč (78.Valenta) - P.Karlík, Bikár Bílina: Čurda – Žemba, Vosátka, Karel, Mergl – Levý (57.Ščuka), Pavlíček, Augusta, Baran – Ferko (74.Kotěšovský), Novák (82.Hájek)