V přípravě poprvé vítězně

26. 1. 2012

Dohrávka 3.kola Apollo cupu, zimního turnaje Baníku Souš, se hrála ve středu večer v Bílině. V původním sobotním termínu hustě sněžilo, na hřišti bylo deset centimetrů sněhu. A Bílina se dočkala prvních bodů. Začala svižně a prudká střela Sčuky vystrašila jiřetínského brankaře. Postupně se hra ustálila ve středu hřiště, domácí se snažili o rychlé protiútoky. Bečvaříkovu střelu brankař chytil. Ve 13.minutě měl na noze branku Sčuka po přihrávce Svobody, ale napálil míč do brankaře. Egrtovu střelu z dálky brankař chytil. Hosté proměnili hned svoji první šanci. Další šance hostů na sebe nedala dlouho čekat, ale Čurda v tváří tvář jiřetínskému útočníkovi střelu ztlumil a Mergl vykopl míč z brankové čáry. Vyrovnání přišlo před poločasem. Po trestném kopu Sčuky vyrovnal ze skrumáže Mergl. O přestávce trenér Kovačka důrazným hlasem žádal hráče o zrychlení hry a důsledné vracení. „Myslíte si, že to oběhá Augusta, ale on tu dnes není,“ bylo Kovačkovo připomenutí. Ve druhém poločase nastoupil za hosty Filo, který ještě na podzim oblékal bílinský dres. V 60.minutě byl v gólové pozici Gutsch, ale střílel vedle. Postupně získávala Bílina převahu a do vedení šla po rohovém kopu a hlavičce Karla. Parádu předvedl Sčuka, který se na hranici šestnáctky uvolnil přes dva hráče a trefil se k tyči. V poslední minutě vystřelil pěkně z trestného kopu Levý, ale brankař střelu k tyči vyrazil. „Bylo to pěkné utkání. Příprava zatím probíhá podle plánu a tréninková docházka je příkladná. Pokud takto budeme makat dál, nemám z jara strach. A kádr máme také široký,“ usmíval se zápase bílinský trenér Jaroslav Kovačka. Obrana nastoupila ve složení, které by mělo jistit jarní zápasy. Největší přetlak je v záloze. Ke čtveřici, která většinou hrála na podzim přibyl Novák a na příležitost čekají další čtyři šikovní mladíci. V útoku se zatím střídá pět hráčů. V sobotu hraje Bílina v 16,30 hodin s pořádajícím Baníkem Souš a v neděli přehrávku s dorostem babíku Nost také v 16,30 hodin. Hraje se opět v Souši. Branky: 42.Mergl, 68.Karel, 82.Sčuka – 34.Kešner Rozhodčí: Davignon Bílina: Čurda (46.Vondráček) – Žemba (60.Bečvařík), Karel, Vosátka, Mergl – Svoboda (46.Koutník), Žák (25.Gutsch), Egrt, Levý (65.Svoboda) – Bečvařík (46.Junek), Sčuka (85.Levý)