Ve Štětí jsme utrpěli těžký debakl..

1. 9. 2012

S hokejovou porážkou odjela Bílina ze hřiště vedoucího mužstva krajského přeboru.  Ovšem o výsledku bylo rozhodnuto již po několika minutách po úvodním hvizdu. Hosté totálně zaspali začátek zápasu a domácí toho dokázali využít.  Hned po rozehrání posoudil rozhodčí souboj tělo na tělo jako faul.  Domácí kopali z levé strany trestný kop. Obrana hostů neuhlídala Šmidrkala a ten hlavou otevřel skóre.  Běžela teprve 3.minuta, Vondráček vyrazil střelu před sebe a Kala pohotově dorazil.  Potom zahrávali hosté dva rohové kopy, z protiútoku však prošel obranou lehce Kala a bylo o výsledku rozhodnuto. V 6.minutě prohrávala Bílina  3:0.   Do konce poločasu si již domácí žádné šance nevypracovali.  Bílina hru postupně vyrovnala.  Ve 14.minutě po pěkné kombinaci Bečvařík – Novák, střílel Bečvařík těsně vedle. Ve 23.minutě střílel Mergl, domácí  brankař Michovský  jen vyrazil míč před sebe, ale nikdo nedorážel. Velkou šanci měla Bílina ve 42.minutě, ale  hlavička Vosátky mířila nad.   V úvodu druhého poločasu po rohovém kopu Nováka hlavičkovaL Vosátka vedle. Potom přitlačili domácí a dvakrát se vyznamenal brankař Vondráček. V 53.minutě poslal  Novák míč do uličky Merglovi, ale brankař střelu vyrazil.  Potom přešel přes tři hráče Ščuka, ale již nestačil vystřelit.  Definitivní konec na slušný výsledek byla pro Bílinu 62.minuta. Po druhé žluté kartě byl vyloučen Vosátka a hosté dohrávali v deseti.  Po rychlém útoku zvyšoval domácí vedení Remenec.  Bílinská obrana přestala stíhat, brankař Vondráček marně burcoval, dohrajeme to slušně. Po dalším bleskovém útoku nastřelili domácí tyč. Potom Vondráček vyrazil jasný gól Cibulkovi.  V další ohromné šanci domácích byl Remenec,  střílel nad. Po rychlém útoku v 77.minutě sice v jasné šanci Remence Vondráček vychytal, ale volný Kucler pohodlně skóroval. V 81.minutě  po zbytečně ztraceném míči běžel sám na branku Belák a uzavřel brankový účet. Těsně před koncem  vyrazil Vondráček střelu zblízka Peterky.

„Nezvládli jsme začátek, a když v šesté minutě prohráváte 3:0, tak to je těžké. Potom jsme hru vyrovnali, ale  to již bylo pozdě,“ stručně hodnotil nepovedený zápas trenér Jaroslav Kovačka.  „Klukům jsme říkali, že musí vydržet deset minut, že na to domácí vlítnou. Jarda (Kovačka) se byl na Štětí podívat, věděl co nás čeká.  Přesto začátek rozhodl,“ byl sdílnější asistent Bedřich Hulínský. Bílina má po čtyřech kolech šest bodů  a v sobotu doma přivítá Bezděkov.

Branky: 3. 6.Kala,  1.Šmidrkal, 66.Remenec, 77.Kucler, 81.Belák

ČK: 62.Vosátka (B)      ŽK: 4 – 4         Rohy: 5 – 6     Rozhodčí: Trégr – Šefčík, Šimeček           Diváci: 198

Vondráček – Žemba, Vosátka, Pavlíček, Mergl – Bečvařík (65.Ferko), Augusta, Levý, Baran – Gutsch (46.Ščuka), Novák (68.Hubáček)