Výhra přišla po přestávce...

27. 8. 2012

Okresní derby dvou rozdílných poločasů, to byl zápas třetího kola krajského přeboru. Domácí již ve 3.minutě prohrávali brankou z penalty za faul brankáře Vondráčka. Ten směr střely sice vystihl, ale  Bikár se trefil přesně k tyči. Bílině trvalo dlouho než se vzpamatovala. Ve 12.minutě střílel těsně vedle Milo, a to bylo za poločas střelecky ze strany domácích prakticky vše.  V 18.minutě poslal Novák z trestného kopu z dobrých třiceti metrů míč za obranu hostů přesně na Vosátku, ale ten nezpracoval míč.  Hosté stříleli více, střelu Karlíka Vondráček chytil, Lejček a Bičák stříleli mimo.  Bílina ve druhé části poločasu soupeře přitlačila, ale v útoku byla naprosto bezzubá.  Do druhého poločasu udělal trenér Kovačka dvě změny. Stáhl Barana a Mila a na hřiště přišli Žemba a Levý. Choutka se posunul do zálohy.  Vyrovnání přišlo v 51.minutě, kdy Ščuka přihrál Levému, ten se u brankové čáry uvolnil a přihrál před branku a Augusta  zavěsil.  Bílině se začali dařit rychlé protiútoky. Ščuka vyslal dopředu Augustu, ten chtěl ještě přihrávat volnému Gutschovi a míč skončil u brankaře Prokeše. Potom střílel těsně nad Levý a velké šance se zalekl Ščuka a byl z toho jen roh.  V 70.minutě byli ve velké šanci Augusta s Gutschem,. Ale prvně jmenovaný nezpracoval míč. V 76.minutě vysunul Novák Choutku a bílinský hráč běžel opět sám s Bečvaříkem  na branku Krupky.   Ale míč odevzdal brankaři Prokešovi.  Na druhé straně poslal jednu z mála střel hostů nad Růžička. V 78.minutě kopali domácí penaltu za faul na Mergla a Novák se nemýlil. Rozhodnuto bylo o čtyři minuty později. Choutka založil další rychlý útok a Bečvařík běžel sám na branku a uzavřel skóre.  Ten samý hráč v závěru ještě nastřelil břevno.

Druhý poločas ukázal, že domácí umí hrát moderní fotbal.  dařilo se v obraně Pavlíčkovi, v záloze Augustovi a v útoku Gutschovi.  Ve 4.kole zajíždí Bílina na hřiště vedoucího Štětí, hraje se v sobotu od 10,15 hodin. „Zápas jsme začali moc profesorsky a rychle přišel trest.  Po dvojím střídání byl výkon ve druhém poločase o hodně lepší a střídající hráči se poprali o základní sestavu. Vyzdvihl bych Rolanda Gutsche a právě střídající hráče,“ byl nakonec spokojený domácí trenér Jaroslav Kovačka.

Branky: 51.Augusta, 79.Novák (PK), 82.Bečvařík – 3.Bikár (PK)

ŽK: 4 – 7

Rohy: 3 – 3

Rozhodčí Mič – Prágl, Zaňka