Z horké strupčické půdy jsme vydolovali tři body

19. 8. 2012

Horké sobotní odpoledne vybízelo k návštěvě koupaliště, které přímo sousedí s fotbalovým hřištěm. Fotbalové termínová listina je však neúprosná a tak všichni aktéři nastoupili k utkání připraveni poprat se o další body letošního ročníku KP. Bílinští nastoupili již s Augustou v sestavě, oproti minulému týdnu naopak chyběl vzhledem ke zranění Levý. V základní sestavě se objevil i navrátivší se Gutsch a Milo. Ve stoperské dvojici nastoupil s Vosátkou Pavlíček. Na lavičce zůstali vedle mladých hráčů Žemba a Bečvařík. Začátek utkání se odhrával ve středu pole. Domácí drželi míč na svých kopačkách a Bílina pozorně bránila. Naš esíla v útoku se ukázala v deváté minutě. Ščuka se dostal k míči na hranici šestnáctky si posunul míč na levou nohu a zpoza obránce překvapil domácího brankáře jedovatou střelou. Míč skončil až v síti. Domácí byli viditelně zaskočeni. Najednou bylo plné hřiště hostí a útočné duo Ščuka - Milo neustále zaměstnávalo domácí obranu. V 18. minutě udeřilo podruhé, Ščuka si ve vápně narazil míč s Augustou a nedal domácímu gólmanovi opět šanci. Poté se dostali ke střele i domácí. Míč již lehkým obloukem zapadal za Čurdova záda, ten však vytáhl vynikají zákrok a tygřím skokem posunul míč nad břevno. Kopal se pouze rohový kop, který hosté odvrátili. Vynikající půlhodinu Bíliny ukončil ve 26. minutě Novák přímým kopem, který přeletěl nad skupinou hráčů a překvapil i strážce domácí svatyně. Do polačasu se již výsledek nezměnil. 3:0 pro Bílinu vypadalo nadějně.

Do druhého poločasu provedl domácí trenér dvě změny v sestavě. Domácí se snažili o zvrat, ale bez úspěchu. Naopak další velké šance si vytvořila Bílina. Otevřená domácí obrana dávala prostor k přečíslení, které ale hosté ke vstřelení branky nevyužili. Obrovské šanci měli Ščuka, Mergl, Augusta nastřelil tyč. V 59. minutě se po druhé žluté kartě a následné červené pod sprchy poroučel domácí hráč a domácí ožili. Na bílinskou branku se valil jeden útok za druhým. Domácí vstřelili dvě branky a hosté se do poslední minuty strachovali o výsledek. Jednou dokonce nastřelili břevno, další velké šance poslední čtvrhodiny likvidoval výborně chytající Čurda. V závěru se na hřišti přiostřilo a náš kapitán Novák opustil hřiště v nefotbalové pozici na nosítkách. Domácí nevyužili ani dlouhé nastavení, které přesně rozhodující rozhodčí Sabo nastavil. Bílina si zejména za výkon v prvním poločase vítězství zasloužila a odvezla si ze Strupčic cenné tři body.

"Kdybychom proměnili jednu z našich dalších možností a přidali čtvrtou branku, zejména za stavu 3:1, bylo by utkání v závěru klidnější. Takto jsme viděli velké drama až do konce. Naštěstí s dobrým výsledkem pro nás", řekl po utkání spokojený trenér Kovačka.