Z Kadaně jsme přivezli cenný bod

9. 4. 2012

Cenný bod si přivezla Bílina z Kadaně a při troše štěstí si mohla odvézt i tři. Hrálo se za citelného chladna a první poločas byl neurovnaný, chyběla přesná komkovacka.jpgbinace, ale domácí měli mírnou převahu.  A také měli šance, ve 20.minutě netrefil hlavou Uhlík branku,  a ve 24.minutě se vyznamenal brankař Vondráček, když vyrazil hlavičku z bezprostřední blízkosti.  A  blýskl se zákrokem i ve 36.minutě.  Bílina se nedostávala do šancí, Levý střílel z dálky vedle. V závěru poločasu domácí přitlačili, nejprve byl nastřelen před brankou Vosátka, potom vstřelili domácí branku, ale byl máván ofsajd. Dočkali se v nastavení, kdy se trefil z hranice šestnáctky Nádeník.

Do druhého poločasu udělal trenér Kovačka hned dvě změny. Nasadil Egrta a Kotěšovského,  a na hřišti byla najednou jiná Bílina. Hned v úvodu nasadil Žemba jesle Uhlíkovi, ale střela neměla razanci. Potom chytil pěknou střelu Mikeše bílinský Vondráček a po hodině hry střílel těsně vedle Nádeník. Ale Bílina se tlačila více dopředu a dočkala se v 65.minutě, kdy kapitán Nováfk-bilina.jpgk s přehledem proměnil pokutový kop. Hrálo se na obě strany v 68.minutě hořelo před brankou bílinských, ale nakonec domácí vystřelili nad.  Na hřišti narůstala nervozita, množily se fauly a blížil se dramatický závěr.  Hrstka diváků, kde byla i desítka bílinských, se měla na co dívat. V 81.minutě chytil Vondráček trestný kop Čibenky. O dvě minuty se vyznamenal znovu, když  před ním byl Uhlík sám. Potvrdilo se nedáš dostaneš. Z protiútoku  krásně vystřelil  zprava  střídající Ščuka  a Bílina vedla.  Další šance domácích skončila vedle branky. V 88.minutě vystřelil z šestnáctky Ščuka a trefil tyč.  Kotěšovský sice míč pohotově  vrátil do branky, ale byl máván ofsajd.  Domácí se dočkali  bodu o minutu později. Egrt školácky fauloval  na hranici pokutového území a Mikeš z penalty vyrovnal.  V nastavení se Bílina dočkala i prvního rohu, ale na stavu se již nic nezměnilo.

„Bylo to nervózní utkání s hrozně nervózním závěrem, v poslední minutě jsem ztratili tři body, fk-bilina-1.jpgale podle průběhu si myslím, že remíza byla spravedlivá.  Měli jsme velkou šanci dát na 3:1, škoda, že nás zastavila tyč. První půlka byla špatná, o poločase jsme si to trochu vysvětlili, ve druhé půlce jsme již byli vyrovnaný soupeř a bod byl zasloužený.  Výborné zákroky měl brankař Vondráček, za branky nemohl,“ hodnotil bílinský trenér Jaroslav Kovačka.

V sobotu se představí na Kyselce silný soupeř, přijede Litvínov.

Branky: 45+1 Nádeník, 89.Mikeš (PK) – 65.Novák (PK), 83.Ščuka

ŽK:  5 – 3

Rohy:  6 – 1