Z Litvínova vezeme cenný bod

18. 9. 2011

Po třech porážkách za sebou a bez vstřeleného gólu přijela Bílina na hřiště Litvínova.  A podle papírových předpokladů si měla odvézt další porážku. A to ještě chyběl zraněný Hasal v obraně.  Také litvínovští fanoušci si  nic jiného nedovedli představit, a jen se přeli, kolik branek Bílina dostane.  Ale začátek zápasu domácí dokonale zaskočil.  Bílina předvedla několik rychlých útoků, nejdříve vysunutí Bečvaříka nevyšlo, vzápětí další útok. Egrt přihrál zleva do šestnáctky Milovi a  Bílina překvapivě vedla.  Po pěti minutách se domácí vzpamatovali,  byli technicky vyspělejší, ale Bílina bojovala.  Ve 12.minutě poslal Levý míč Bečvaříkovi do uličky, ale litvínovský brankař Valeš byl rychlejší.   Na druhé straně měl šanci Stožický, ale střílel daleko vedle.  Ve 25.minutě po rohu vyrovnal hlavou Košler. O deset minut později pálil Milo, ale Valeš střelu chytil.  Na časomíře  ještě ani nedoběhl čas a rozhodčí poločas ukončil. To bílinským určitě nevadilo.  Do druhého poločasu vystřídal dorostence Svobodu další mladík Rameš, který se postavil k Milovi do útoku a do obrany se stáhl univerzál Bečvařík. Nejdříve chytil šanci Stožického Pohl a v 51.minutě se mohl mezi střelce zapsat Rameš. Po rychlém útoku ale mířil do brankaře. Štěstí měla Bílina o minutu později, když Procházkova střela skončila na tyči a odražený míč Pohl odvrátil.  Domácí tlačili a střela Poláka mířila těsně vedle.  Ovšem bílinská taktika byla v rychlých protiútocích, Milo zatáhl míč, přihrál Levému a ten z hranice šestnáctky dostal Bílinu opět do vedení.  V 61.minutě vyslal jedovku z úhlu Milo, ale Valeš střelu vyrazil.  Rozhodnout se mohlo v 63.minutě, opět rychlý útok, Egrt přihrál Milovi, ten naservíroval míč před branku a brankař Valeš jen konečky prstů tečoval míč před Levým.  Ovšem bylo otázkou, zda Bílina vydrží hrát s domácími ve vysokém tempu až do konce. V 70.minutě střídal Filo, když mu křeče nedovolily pokračovat.  Domácí se snažili přikovat Bílinu před pokutovým územím.  Ale hosté si byli vědomi úspěchu, který se přibližoval. Nakonec vítězství neudrželi, když domácí vyrovnali opět po rohu hlavou. Ale remíza  byla spravedlivá. Litvínov, kteří sestoupil z divize, byl fotbalovější, hosté, kteří postoupili do krajského přeboru, dřeli od začátku do konce.  Mezi nimi vynikal v obraně Mergl a v útoku Milo.  „Dnes to byl nejlepší soupeř, se kterým jsme hráli, dokázali jsme se vyhecovat. Obrana hrála dobře, stoperská dvojice super.  Po třech zápasech bez branek jsme dokázali dát dva góly. Bod je asi spravedlivý, my jsme mohli ve druhé půli rozhodnout z brejků, ale oni měli standardky, dali tyčku. Pro nás to bude  určitě povzbuzení před zápasem s Jiřetínem,“ hodnotil zápas kapitán bílinských Klaus Pohl.

V dalším kole hraje Bílina doma na Kyselce v sobotu 24.září od 16,30 hodin  s Horním Jiřetínem.

Branky: 25.Košler, 84.Macko – 2.Milo, 55.Levý

ŽK: 1 – 2

Rohy: 10 – 2

Rozhodčí: Mydlář – Vitner, Holub