Zasloužené vítězství po dobrém výkonu..

25. 9. 2011

Po kvalitním výkonu v Litvínově bodovala Bílina doma s Horním Jiřetínem. Stále chyběl zraněný Hasal a  úvod zápasu patřil hostům.  Ale jejich dvě střely Pohl zneškodnil. V 9.minutě pronikal Milo, byl zezadu faulován a z 18 metrů kopal Levý trestný kop. Ovšem žlutá karta nepadla. Lehký oblouček ale nemohl brankaře ohrozit.  Vzápětí střílel vedle Pavlíček. Hosté hýřili aktivitou a vedle střílel Kešner.  Ve 20 minutě vyrazil bombu Zečeviče z dálky Pohl. Ovšem ve 21.minutě po rohu hlavičkoval Mergl, a první bílinská střela, která trefila branku, znamenala vedení.  Bílina se zvedla, faul na Bečvaříka před šestnáctkou se nepískal a na krásnou přihrávku Mila před branku nedosáhl Egrt ani Pavlíček.  V 31.minutě si vybral dávku štěstí Pohl a domácí stále vedli.  Začátek druhého poločasu patřil Bílině. Po přihrávce Mila důrazný Augusta zvýšil.  Hosté se nevzdávali a střela Conwaye lízla tyčku. Po hodině hry mohl poděkovat rozhodčímu Bečvařík, když za faul bez míče dostal jen žlutou kartu.  Hra se hodně přitvrdila, a čím bylo více tvrdosti, tím méně bylo vidět fotbalu. V 64.minutě hlavičkoval těsně nad hostující Režný a na druhé straně hlavičku Fila brankař chytil. Zápas rozhodla 82.minuta, kdy po hrubce jiřetínské obrany proměnil sólo Milo.

„Jsem rád, že naši hráči potvrdili, že krajský přebor mohou hrát. Stoperská dvojice Karel - Mergl podala i podruhé velice kvalitní výkon a celá obrana nepouštěla soupeře do zakončení. Pohl v brance byl také jistotou. Ve středu hřiště to občas sice trochu zaskřípalo, ale mladí hráči stále sbírají zkušenosti. V útoku se neúnavně bil Milo, který se za svůj výkon odměnil i vstřelenou brankou.  Po některých akcích diváci odměnili hráče potleskem, což ukazuje na to, že fotbalová kvalita nám nechybí," řekl po utkání spokojený předseda klubu Petr Procházka.

V neděli zajíždí Bílina na hřiště vedoucího AFK LoKo Chomutov, zápas začíná již v 16 hodin.

Branky: 21.Mergl, 46.Augusta, 82.Milo

ŽK: 3 – 4

Rohy: 3 – 8

Rozhodčí: Hlinka – Šťastný, Bouma