Žatec nad síly Bíliny

15. 1. 2012

Ve druhém kole zimního turnaje Apollo cup v Souši bylo soupeřem Bíliny divizní mužstvo Slavoj Žatec. Pokud při prvním zápase pršelo,  při druhém svítilo zimní slunce, foukal ostrý vítr a teplota se krčila těsně nad nulou.   V bílinském mužstvu se objevil brankař Vondráček, obránce Brunza a hrál již Pavlíček. Naopak chyběli Mergl, Kotěšovský, Novák a Augusta.  Dvacet minut držela Bílina s divizním soupeřem krok, snažila se hrát po zemi a Žatec měl jedinou šanci, když hlavička směřovala těsně nad břevno.  Potom začal Žatec získávat mírnou převahu, dvakrát se blýskl pěkným zákrokem Vondráček.  Ovšem rychlý útok zakončil Bednář a Žatec vedl.   Byl pohyblivější a Bílina měla jedinou šanci v závěru poločasu, ale chybělo zakončení. Ve druhém poločase rozhodoval důraz před brankou. To předvedl nejdříve Macháček a bylo to 2:0. V 65.minutě měl obrovskou šanci Pavlíček, ale na šestnáctce nepřehodil brankaře.  Bílina začala být nebezpečná i v útoku. Egrt střílel těsně vedle a potom dostal přesný míč za obranu, obešel i brankaře a snížil.  V 74.minutě vyrazil Čurda střelu pod břevno, ale závěr patřil Žatci.  Opět rozhodoval důraz před brankou, nejdříve skóroval Klasna a po chybě Žáka přidal čtvrtou branku Vorel.  „Hrál proti nám kvalitní důrazný soupeř,  my jsme nebyli kompletní.  Škoda první branky, než jsme vystřídali zraněného Procha,  tak Žatec využil mezery v záloze,“  řekl bílinský trenér Jaroslav Kovačka s tím, že je vidět rozdíl mezi divizí a krajským přeborem.  Jeho asistent Bedřich Hulinský doplnil výčet zranění: „Je to nepříjemné hned na začátku přípravy.  Proch si po faulu pochroumal koleno, uvidíme po vyšetření. Mergla opět zlobí kotník,  Kotěšovský si stěžoval na bolest v kolenu. Novák již trénuje, ale kotník zatěžuje postupně. Augusta  je se školou na horách, ale o jeho kondici obavy nemáme.  Levý volal, že je nemocný.“

V další kole se Bílina v sobotu 21.ledna utká s Horním Jiřetínem, začátek ve 14,30 hodin.

Branky: 26.Bednář, 58.Macháček, 79.Klasna, 80.Vorek – 69.Egrt

Bílina: Vondráček (46.Čurda) – Žemba (46.Žák), Vosátka (46.Junek), Karel, Brunza – Bečvařík, Pavlíček, Proch (27.Svoboda), Egrt – Sčuka, Gutsch (63.Koutník)