Bílina opět rozdávala fotbalovou radost!

28. 9. 2014

Pěkné počasí babího léta přilákalo na Kyselku slušnou návštěvu. Diváci se těšili nejen ze slunečného odpoledne, ale také z výborného výkonu domácích fotbalistů, kteří prodloužili vítěznou sérii, navíc dali podruhé doma šest branek. Soupeř z Rumburka se za celý zápas nedostal k vyložené šanci, několik výpadů spolehlivě zlikvidovala domácí obrana a nadějný mladý brankář Kovačka.

Brankostroj domácích se poprvé rozjel v 8. minutě, kdy Žemba s Vlasákem připravili první gól, který důrazně realizoval Tůma. Ten se o několik okamžiků později blýskl skvělou individuální akcí, po níž zvonila tyč rumburské branky.
 V 28. minutě po centru neudržitelného Tůmy doklepl druhý gól rychlý Kotěšovský. Přestože velkovýroba šancí pokračovala, první poločas více gólů nepřinesl.
 V druhém poločase pokračoval útočný festival domácích. V 62. minutě vysunul Žemba Levého a ten pěknou střelou přidal třetí branku. Vzápětí po rohovém kopu hlavičkoval od břevna do sítě stoper Karel.
 Poslední dvě branky vstřelil v závěru zápasu Bečvařík – tu první po centru za obranu hostů, druhou po pěkné kombinaci tvrdou a umístěnou střelou.
 Domácí potěšili diváky nejen šesti pěknými góly, ale i chutí hrát s nasazením celý zápas. Pro trenéra Kopačku musí být pěkný pocit, že i po vystřídání pěti hráčů kvalita hry nepoklesne. Mladí Baran, Katrenič, Ročenovič i zkušení Bečvařík, Choutka plnohodnotně nahradí střídané hráče.
„Dnešní výkon našeho týmu splňoval ta nejpřísnější kritéria. Od začátku jsme rychlými kombinačními akcemi soupeře natlačili před pokutové území a bylo jen otázkou času, kdy začnou padat branky. Pozitivní je, že v letošní sezóně se nám daří šance proměňovat a že střelců je více. Těžíme i ze šíře kádru, takže ani hráči, kteří v průběhu hry nastupují v žádném případě nesnižují kvalitu naší hry“, hodnotil po utkání parádní vystoupení Bíliny její prezident Petr Procházka.

Bílina – Rumburk 6:0 (2:0)
Branky: Bečvařík 2, Tůma, Kotěšovský, Levý, Karel

Sestava domácích:
Kovačka- Žemba, Karel, Gutsch, Mergl (77.Choutka) -
Pavlíček, Vlasák (72.Bečvařík), Levý (67.Baran), Schuchardt (77.Ročenovič), Tůma, Kotěšovský (64.Katrenič)