Blšany svou roli favorita potvrdily

28. 3. 2016

Pohledný fotbal se hrál na Kyselce o Velikonocích. Soupeřem domácích byl celek z Blšan,  který v prvním poločase předvedl přesnou kombinační hru, kterou ze středu pole řídili bývalí ligoví hráči Mário Lička a Vlastimil Vidlička. Jejich přesné pasy za domácí obranu na „rychlíky“Böhma, Zdychynce či Míču nestačil tým domácích odvracet, takže ve 22. minutě byl stav utkání 0:3. Už ve 3. minutě se Böhm dostal k odraženému míči a snadno zavěsil. V 9. minutě zaváhala celá obrana a Zdychynec dal druhý gól. Zmar domácích dovršil ve 22. minutě znovu Böhm, když míč propadl smolně Pohlovi „jesličkami“ do branky. Zdálo se, že domácí čeká debakl, Blšany dominovaly a domácí odvraceli jejich útoky s vypětím všech sil.

Ve druhém poločase se však průběh utkání diametrálně změnil. Bílina nechala v kabině poraženeckou náladu. Pod stálým „hecováním“ zkušeného Klause Pohla a bojovníka Karla se začala  rvát o každý míč a poněkud profesorsky hrající Blšany zatlačila. V 51. minutě Katrenič vybojoval míč a Tůma šikovně podél brankáře skóroval poprvé. V 72. minutě se po souboji s hostující obranou Tůma prosmýkl až k brance a dal druhý gól.

V tu chvíli se však Blšany probudily a vyrovnaly hru. Jejich zkušený tým, z lavičky výborně řízený Marcelem Ličkou a Josefem Němcem, zvrat v utkání nepřipustil. V 80. minutě zblízka definitivně rozhodl M.Lička

o zasloužené výhře Blšan. Domácí je možno pochválit za velkou bojovnost v druhé půli.Vynikli střelec Tůma, skvělý Pavlíček a neúnavní Mergl a Karel. "Dnes jsme viděli utkání dvou rozdílných poločasů. Počátek jsme nezachytili a hráli jsme příliš pasivně. Ve druhém poločase jsme zvýšili bojovnost a nasazení a hosté měli velké problémy. v Jsme rádi, že hráči si dokázali, že se mohou měřit s každým v krajském přeboru", okometoval utkání prezident FKB Petr Procházka.

Bílina – Blšany 2:4 (0:3)

Branky: Tůma 2 -  Böhm 2, Zdychynec, Lička

Sestava domácích: Pohl – Žemba, Karel, Pavlíček, Mergl –