Cenné dva body z Litoměřic

23. 4. 2018

Bláznivý zápas sehrála Bílina za horkého letního počasí v  Litoměřicích. Když ve 22. minutě prohrávala 2:0, vypadalo to na velký debakl. Obranná hra bílinské zálohy byla nulová, techničtí a rychlí útočníci Litoměřicka si kombinací vytvářeli příležitosti a jen díky velmi dobré práci stopérské dvojice branky nepřibývaly. Jiskřičku naděje vykřesal v 26. minutě Čermák, který po standardce hostů výborně trefil z vápna po zemi –1:2. V této době také hosté začali poznávat, že kvalita obrany domácích zdaleka nedosahuje úrovně útoku a osmělovali se k rychlým brejkům. Těsně před koncem poločasu však Bílina znovu inkasovala . Po krásném pasu a skvělém zpracování se po třetí trefil výborný Zbudil.

Druhý poločas byl festivalem neproměněných tutovek Bíliny. Rychlé brejky do pomalé domácí obrany zazdili postupně Tůma, Katrenič, znovu Tůma a  také   Čermák. Ten však nakonec vsítil kontaktní branku, když v 69. minutě srazil nepovedený výkop brankáře domácích, doběhl těsně před branku, tam skvěle "vykoupal" brankáře i obránce zaseknutím - 2:3. K nezměrnéradosti hostů nakonec vyrovnal v 77. minutě Tůma z té nejmenší šance, kterou během zápasu měl. Zpracoval na hranici vápna dlouhý pas od Mergla , posouval si míč podél vápna a hledal příležitost ke střelbě. Když už se zdálo, že šanci znovu spálí, vystřelil přesně k pravé tyči a brankář nedosáhl. Zbytek zápasu hráči na obou stranách vydali všechny síly, ale výsledek se nezměnil. Penaltový rozstřel zvládla lépe Bílina, když Kovačka chytil dvě penalty a vítězství potvrdil v šesté sérii Baran, který málem protrhl síť branky zklamaných domácích.

Litoměřicko B - Bílina 3:4np.(1:3)

Branky : Zbudil 3- Čermák 2, Tůma

Sestava Bíliny : Kovačka - Bečvařík, Mergl, Pavlíček, Baran - Procházka, Podaný, Coufal, Čermák - Tůma, Katrenič

Střídali:Tirb,SkuthanPaller