Cenný úspěch s vedoucím týmem!

10. 9. 2017

Výborně si vedla Bílina v domácím utkání s Mosteckým FK, který patří k velkým favoritům soutěže. Zápas byl pro domácí nesmírně náročný, protože po většinu zápasu soupeř držel míč a dobře kombinoval. Bílinští však byli mimořádně nažhaveni, nedarovali soupeři ani metr prostoru a příkladně bojovali o každý míč. To  se ukázalo už v 17. minutě , když Procházka doběhl malou domů mostecké obrany a přehodil brankáře – 1:0. Hosté s exligovými hráči Stožickým a Láchou, posíleni i o střelce Valentu z Krupky, zvýšili obrátky a byli velmi nebezpeční. Po dvou kolmicích se prosadil v 34. minutě Dominik Valenta a srovnal na 1:1. Druhý poločas probíhal ve stejném duchu, hosté útočili, domácí výborně bránili a hrozili z rychlých brejků. Po jednom z nich se od Augusty dostal míč k Procházkovi, který napřáhl z 25 metrů a vstřelil jeden z nejkrásnějších gólů. Tvrdá rána vymetla pavučinky v šibenici mosteckého brankáře. Přes velkou snahu se Most k vyrovnání díky perfektní obranné práci Bíliny nedostal a  Bílina vítězství nad favoritem uhájila. Těžko vyzdvihnout jednotlivce, Bílina podala kolektivní výkon . Šoufkovi prospěl návrat do obrany, Pavlíčkovi s Augustou do zálohy.  Střídající hráči kvalitu hry Bíliny nesnížili. Za týden do Kadaně si může Bílina   s  touto hrou jet směle pro body.

"Jsme samozřejmě spokojeni s výsledkem. Ačkoli nás sužují zranění několika hracu, dokázali jsme s kvalitním soupeřem držet krok. Kluci si opět potvrdili, ze jsou kvalitními fotbalisty, schopni hrát s kýmkoli, dnes museli být spokojeni i diváci, máme radost, ze dnes měli radost"

okomentoval utkání Petr Prochazka

Bílina – Mostecký FK 2:1(1:1)

Brnky : Procházka 2