Další domácí nezdar

2. 10. 2017

Další utkání doma sehrála Bílina s týmem Brné. Tpřijela na Kyselku s rychlými útočníky, kteří od začátku zaměstnávali domácí obranu. Vypracované brejky domácí odvraceli, ale přesto hosté skórovali. Ve 23. minutě kopali trestný kop z 25 metrů, rozhodčí poslal domácí zeď do vzdálenosti minimálně 11 metrů, toho využil střelec hostí Králík a kolem zdi poslal nepříliš prudký míč k pravé tyči – 0:1. Bílině se podařilo vyrovnat ještě do poločasu, i když přišla o kapitána Mergla, který se zranil při obranném zákroku a musel odstoupit. Vyrovnání zařídil Baran, který se po rohu opřel na hranici šestnáctky do odraženého míčea trefil přesně k tyči.

Druhý poločas začala Bílina tlakem a ten trval vlastně až do konce zápasu. Hráči zaslouží pochvalu za snahu o dobrý výsledek, i když hráli bez osy týmu, kterou tvořili v minulých zápasech Mergl,  Záhradský a Tůma. Vytvořili si i gólové situace – při první provedl Rokos  hostujícíhoHeřmana a jeho přihrávku před branku o centimetry minul Katrenič , druhou měl opět Katrenič, který poslal lob těsně nad břevno a  o několik minut později hlavičkoval prudce decimetr mimo bránu Kotěšovský.V době největšího náporu se hosté dostali do brejku a byli zastaveni faulem. Opakovala se situace z 23. minuty, jenom střela šla tentokrát k levé tyči – 1:2. Ani druhý gól nezměnil snahu domácích, jen hosté začali kouskovat hru, zdržovali a hráli na udržení výsledku. Definitivní konec nadějí na zisk bodů přinesla 81. minuta. Hostům vyšel ojedinělý brejk – 1:3.

Bílina – Brná 1:3(1:1)

Sestava Bíliny : Vondráček – Hromádko, Mergl, Šoufek, Baran – Bečvařík, Pavlíček, Hurt, Procházka – Rokos, Katrenič

Střídali : AugustaKotěšovský, Coufal