Děčín si odvezl všechny body

12. 11. 2012

Druhou porážku v řadě mají na svém kontě bílinští fotbalisté a s 18 body zůstávají na osmém místě tabulky krajského přeboru. Přitom Děčín byl určitě soupeř, který se dal porazit. V prvním poločase měly oba týmy po jedné vyložené šanci, hosté proměnili a vedli. Od počátku se hrálo ve slušném tempu a domácí měli mírnou převahu. Ve 13.minutě hlavičkoval po rohu vedle Mergl. Ale po rychlém protútoku prošel obranou Timofij a hosté vedli – 0:1. Vzápětí se po dalším rychlém útoku pěkně uvolnil Murdych a domácí zachránil brankař Vondráček. Bílina mohla vyrovnat v 23.minutě. Augusta se po narážečce s Novákem dostal sám před děčínského brankaře, ale střílel těsně vedle brankové tyče. Další příležitost měl Mergl, ale ze skrumáže střílel vedle. Ve 33.minutě předvedli domácí pěknou akci po ose Novák - Baran – Katrinič, ale brankař Ernerk byl na místě. Bílina se snažila, ale pohroma mohla přijít v poslední minutě, kdy unikajícho Murdycha dobře křižoval Baran a nebezpečí zažehnal. Do druhého poločasu udělal domácí trenér Kovačka dvě změny. Stáhl dorostence Katriniče a Pavlíčka na hříště poslal Ščuku a Bečvaříka. Ale hosté dál hrozili. V 53.minutě vykopl míč po rohu z brankvé čáry Mergl. Po hodině hry také po rohu zvýšil hlavou vedení hostů Denčenko – 0:2. To již vypadalo pro domácí špatně. Ale po rozehraní měli šanci i domácí, Augusta hlavičkoval, pohromu zachránil kapitán hostů Čapek. Hrálo se stále v tempu, a útok hostů zastavil před šestnáctkou jen za cenu žluté karty Gutsch. Snažili se i domácí střelu Martina Choutky brankař chytil a a Merglova mířila těsně nad. Hra se hodně přitvrdila, žlutých karet přibývalo a některé zákroky volaly i po červené. V 82.minutě vytáhl hlavičku Augusty zázračně děčínský brankař Ernerk. V následující minutě se po dvou faulech kopala penalta a domácí kapitán Novák snížil – 1:2. Hosté vedení již udrželi, v nastavení hlavičkoval Mergl nad. „Nezvládli jsme podlední zápas doma a to mě mrzí. Škoda, soupeř byl k poražení. Ale bylo mnoho špatných přihrávek od hráčů co tvoří hru. To se projevilo v zakončení. Nyní nás čeká těžký zápas v Kadani a pokud chceme zůstat v klidném středu tabulky, potřebujeme bodovat,“ řekl po zápase domácí trenér Jaroslav Kovačka. V neděli zajíždí Bílina do Kadaně a zápas začíná již ve 13,30 hodin. Branky: 83.Novák (PK) – 15.Timofej, 60.Denčenko ŽK: 6 – 3 Rohy: 5 – 6 Diváci: 75 Rozhodčí: Mič – Zaňka, Prágl Bílina: Vondráček – Choutka O., Vosátka, Gutsch (71.Choutka M.), Mergl – Levý, Augusta, Pavlíček (46.Bečvařík), Baran – Novák, Katrenič (46.Ščuka)