Derby pro domácí Modlany

13. 11. 2015

V derby souboji dvou týmů Modlan a Bíliny rozhodl jediný gól, který vstřelil ve 22. minutě famózní modlanský kanonýr T.Vavrinec. Pro Bílinu to byl další zápas, kdy přes dobrou hru v poli a bojovný výkon se nepodařilo získat žádné body. Oba poločasy byly rozdílné, na těžkém terénu dominovali nejprve domácí, kteří kromě góĺu nastřelili i dvakrát brankovou konstrukci, a snahu Bíliny o protiútoky často mařila nepřesná finální přihrávka. Ve druhém poločase se obraz hry diametrálně změnil, Bílina převzala iniciativu a díky dobré kondici mladého družstva zatlačila domácí do obrany.Branka však byla zakletá, několik vyložených šancí útočníci „zazdili“, a tak se nakonec ze zisku tří bodů radovali domácí.

Autor komentáře však musí zmínit i fakt, že se Bílina v posledních zápasech setkává s nepřízní rozhodčích. V tomto utkání dvou technických mužstev, které preferují fotbalovost, je podivné, když se Bílině píská dvojnásobný počet faulů ve srovnání s domácími.

Modlany – Bílina 1:0 (1:0)
Sestava Bíliny: Kovačka -Kotěšovský, Karel, Katrenič, Mergl –Záhradský, Vosátka, Pavlíček, Kozler, Bečvařík - Fr.Tůma
Střídali: Procházka, Tůma K.,Růžička, Levý Zb., Podaný