Diváci se fotbalem bavili

17. 4. 2016

V sobotu přivítala Bílina na Kyselce tým z Modré. Hrál se bezstarostný útočný fotbal s množstvím šancí domácích. K vidění bylo osm krásných gólů, které pobavily diváky. Ráz celému utkání dala už 4. minuta, kdy po bleskové kombinaci Levý, Kotěšovský, Tůma vstřelil do prázdné branky první gól domácích Záhradský. V 27. minutě přišel zadarmo ke druhému gólu Kotěšovský, když doklepl míč slabě vyražený brankářem hostů.

Třetí góĺ zavěsil Král po přiťuknutí Kotěšovského v 33. minutě. Účet prvního poločasu uzavřel Kotěšovský po kombinaci „angličanem“.
   Do druhého poločasu nastoupili domácí poněkud laxněji, ukolébáni jasným vedením. Hosté z Modré to potrestali z přímého kopu ve 47. minutě.
 Po zbytek zápasu pokračovali domácí v trvalém tlaku, který kromě spousty šancí přinesl i další dva góly. V 63. minutě unikl po křídle výborný Záhradský, přesně našel hlavu nabíhajícího Katreniče, který  dal gól po 30 sekundách pobytu na hřišti. Střídající Kotěšovský  odcházel z hřiště s uznalým potleskem diváků. Měl totiž zásluhu na prvních čtyřech gólech domácích. Šestý gól Bíliny dal Záhradský hlavou po centru Kozlera v 84.minutě. V úplném závěru se podařila první akce hráčům Modré. Po kolmici za obranu korigoval Sýkora na konečných 6:2 pro domácí, kteří předčili Modrou ve všech směrech, u všech míčů byli dříve a fotbalem se bavili. "Dnešní utkání nás samozřejmě všechny potěšilo. Konečně jsme stříleli branky ze hry. Máme radost z toho, že naše střelecká produktivita se rozložila na vícero hráčů. Samozřejmě však zůstáváme na zemi, protože si uvědomujeme, že na záchran ještě dost bodů budeme potřebovat", ohodnotil utkání Petr Procházka.

Bílina – Modrá 6:2 (4:0)
Branky domácích: Záhradský 2, Kotěšovský 2, Katrenič, Král
Sestava domácích: Kovačka - Bečvařík, Karel, Mergl, Baran -Záhradský, Král, Pavlíček, Levý – Kotěšovský, Tůma
Střídali: Katrenič, Kozler, Žemba, Procházka