Dobrý vstup do sezóny potvrzen

1. 9. 2013

Po dvou výhrách naše mužstvo přivítalo v sobotu 31. srpna na Kyselce nebezpečného soupeře z Děčína. První poločas probíhal bez větších šancí na obou stranách. Děčín předváděl tvrdou agresivní hru a měl mírnou převahu. Po dvaceti minutách Bílina hru vyrovnala a v závěru poločasu začala hosty přehrávat.Dobrou šanci neproměnil domácí Masopust, kterému se po samostatném průniku nepodařilo prostřelit brankáře hostí.

Do druhého poločasu poslal trenér domácích Kovačka místo Martina Choutky Zbyňka Levého. Toto střídání se podařilo, Levý patřil v druhé půli k tahounům domácích, hrál s chutí, bojoval.Hned v 47. minutě dobře zakombinoval s Vlasákem a osamocený Masopust s přehledem zavěsil. Z protiútoku chytil Vondráček vyloženou šanci Děčína

a vzápětí šli domácí do dvoubrankového vedení. Vsedě se šikovně prosadil znovu Masopust. Do třetice skórovali  domácí v 67. minutě, kdy k Měšťánkovi vypadl míč ze skrumáže v trestném území hostů. A skvělou dvacetiminutovku dokončil Levý, když u tyče dorážel střelu Zahradského.Střelecký účet zápasu uzavřel děčínský Folprecht podařenou střelou z trestného kopu. V závěru zápasu Bílina kontrolovala hru, měla další šance a přehrávala Děčín ve všech řadách. Na hřiště se dostali i Bečvařík, Ročenovič a Říha. Po zápase vyjádřil s hrou i výsledkem velkou spokojenost trenér Kovačka, který vyzdvihl práci celého týmu . Radost měl z  Masopusta, který  konečně splnil roli střelce. Bezchybný výkon v obraně již po několikáté zopakoval Petr Pavlíček.

FK Bílina – Junior Děčín  4:1/0:0/

Branky: Masopust 2, Měšťánek, Levý - Folprecht