Doma jsme padli s Vilémovem

1. 4. 2018

Za stálého deště na kvalitní umělé trávě sehrála v sobotu Bílina nepovedené utkání se sousedem v tabulce Vilémovem. Nedařilo se přehrát soupeře kombinačně a ani nákopy za obranu nevedly ke vstřelení gólu. Střelec Tůma se neprosadil – hostující obránci hráli tvrdě a dokázali přerušovat akce domácích daleko od vlastního pokutového území. Bílina tentokrát složila stoperskou dvojici Pavlíček, Baran, která hrála slušný zápas. Moderní fotbal se však rozhoduje ve středu pole. Domácí v současnosti nemají tvořivého záložníka, který by posílal dopředu kvalitní míče pro rychlíky Tůmu, Kotěšovského a Procházku. Podaný, Coufal i Čermák pracují velmi dobře, naběhají spoustu metrů, v tomto zápase však postrádali potřebnou kreativitu. Zkušení hosté si je přebírali ve středu pole a čekali na chyby. První se dostavila v 38. minutě, kdy se míč po odvráceném rohu vrátil do pokutového území, tam si ho našel hostující Havel – 0:1.

Do druhého poločasu nastoupila Bílina s výraznou, ale neplodnou převahou. Postupně vzrůstala frustrace z nezdařených akcí a hosté hru vyrovnali. Domácí střídali, ale ani Kozler, ani Augusta se do hry pořádně nedostali. K pověstné střele zdálky se nedostal ani nedoléčený Mergl, který nastoupil na posledních 20 minut. V 78. minutě byl vyloučen domácí brankář Kovačka za úmyslnou hru rukou mimo pokutové území (?). V závěru zápasu Bílina rezignovala na bránění a dostala druhý gól v nastaveném čase. "Dnes by utkání slušel nerozhodný výsledek. Rozhodla naše chybná reakce po odehrání rohového kopu. Ve druhém poločase jsme od vyrovnání byli jen kousek, bohužel jsme branku vstřelit nedokázali. Kluci ale hráli až do konce na maximum. Před námi jsou další důležitá utkání. Věříme, že v nich budeme bodovat", okomentoval duel Petr Procházka.

Bílina – Vilémov 0:2 (0:1)

Sestava Bíliny :   Kovačka –Hromádko, Pavlíček, Baran, Bečvařík-Čermák, Podaný, Coufal, Procházka-Kotěšovský, Tůma

Střídali: Kozler, Augusta ,Mergl Vondráček