Domácí diváky jsme nepotěšili

30. 10. 2017

Tabulka KP Ústeckého kraje je neuvěřitelně vyrovnaná, Po dvanáctém kole se Bílina ocitla čtyři body od posledního místa. Hostila přední tým přeboru Srbice a paradoxně sehrála horší první poločas, který skončil nejtěsnějším vedením hostů. Po poločase Bílina hru vyrovnala a nadechovala se k náporu s cílem vyrovnat. V době největšího tlaku však Srbice vstřelily dva góly a domácí ztratili  šanci na zisk bodů. Je však třeba hráče  pochválit za snahu o korigování výsledku, jejich soupeř byl však tentokrát lepší a hrozil z každého protiútoku. Z domácích sehrál Filip Augusta nejlepší utkání sezóny, hodně bojoval Kotěšovský a Rokos. Střelce Tůmu začal fotbal bavit až posledních dvacet minut, to však je velmi málo. Ostatní podali standardní výkony, to však na rozjeté Srbice bohužel nestačilo. Do konce podzimu zbývají tři utkání – Klášterec a Jiřetín venku a Modlany doma. Na zisk nějakých bodů bude třeba hodně bojovnosti a týmové spolupráce.

Jak padaly góly? Už ve 3. minutě poslal Švábenský z těžkého úhlu střelu mezi nohy Kovačky- 0:1. V 57. minutě znovu Švábenský z hrany ofsajdu rychlostí překonal domácí obranu – 0:2. O tři minuty později nádherně zatočil trestný kop bývalý hráč Bíliny Egrt do pravé šibenice- 0:3. V 75. minutě dovršil hattrick Švábenský po kopu z rohu-0:4. Kosmetickou úpravu skóre zařídila pěkným gólem dvojice nahrávajícího Tůmy a střelce Rokose- 1:4.

Bílina - Srbice 1:4 (0:1)

Sestava Bíliny : Kovačka – Katrenič, Šoufek, Mergl, Baran-Bečvařík, Augusta, Pavlíček, Rokos- Tůma, Kotěšovský