Domácí jarní premiéra vítězná

17. 3. 2013

Tak jako v minulém týdnu sehrála Bílina utkání dvou rozdílných poločasů. Tentokrát však v opačném gardu.Papírovým favoritem byli domácí.   Alespoň postavení v tabulce tomu nasvědčovalo. Ve středu obrany nastoupil po trestu Vosátka a přinesl do obranné hry tolik potřebnou rozvahu. První poločas byl vyrovnaný a oba celky si vytvořily několik slibných situací. Přítomní diváci se dožadovali pokutového kopu po faulu na Levého. Penaltová situace se udála i v pokutovém území domácích. Píšťalka rozhodčího však nezazněla ani v jednou případě a tak se šlo do kabin za bezgólového stavu. Po bouři v domácí kabině na hřiště vyběhla jiná Bílina. V sestavě s jednou změnou. Kotěšovského nahradil Katrenič. V 55. minutě výborně hrající Levý přelstil hostující obránce a vstřelil první domácí branku. Domácí se po vstřelené brance uklidnili předváděli kvalitní fotbal s množstvím příležitostí. Středem hřiště se proháčkoval Augusta a když chtěl z hranice pokutového území vystřelit, obránce hostí jej fauloval. Tentokrát byla penalta jasná. Levý se nemýlil a zvýšil vedení na 2:0. Za pár minut se v ideální pozici ocitl Katrenič. Jeho střelu brankář hostí zneškodnil. Jeho velká chvíle přišla v 70. minutě. V ideální pozici si posunul míč doprava a křížnou střelou nedal šanci brankáři hostí. Malá koncentrace při rohovém kopu Střupčic byla příčinou snížení na 3:1. Tečku za utkáním udělal Žemba, který zužitkoval nádhernou přihrávku Katreniče. "Do uktání jsme šli s jednoznačných cílem získat tři body. Jsme rádi, že se nám ve druhém poločase podařilo zužitkovat brankové příležitosti a utkání zvládnout," komentoval po závěrečném hvizdu trenér Kovačka. "Lukáš Katrenič dnes vstřelil svůj první gól v mistrovském utkání v A týmu, něco do pokladny určitě padne," těšil se kapitán a správce pokladny Josef Mergl.

Sestava Bíliny: Vondráček - Choutka M., Vosátka, Gutsch, Mergl - Žemba, Augusta, Pavlíček, Levý, Baran (70. Choutka O.) - Kotěšovský (46. Katrenič)