Domácí loučení za dva body

20. 11. 2016

Celodenní déšť  se podepsal na úrovni posledního utkání podzimu v Bílině. Derby utkání s Proboštovem muselo být přeloženo na umělou trávu. Bílina byla v utkání favoritem, ale kluzký terén stíral rozdíly v tabulkovém postavení, a tak se hrál vyrovnaný zápas, většinou od vápna k vápnu. V největší šanci  prvního poločasu se ocitl v 22. minutě domácí Katrenič, který zprava postupoval sám na hostujícího brankáře Račuka, ale situaci vyřešil špatně -  nepovedenou „šajtlí“ daleko mimo branku. Proboštovské šance s přehledem likvidoval  ve spolupráci s obranou  domácí brankář Kovačka.

Druhý poločas začal podle not první půle. Až v 56. minutě proboštovská obrana zaváhala, rychlík Tůma dohnal malou domů a vyraženou střelu sám doklepl do sítě – 1:0. Zdálo se , že zápas je rozhodnut. Málokdo  počítal s tím, že gól povzbudí spíše hosty, ti však začali běhat, bojovat. Využívali standardní situace po faulech domácích a získali převahu. K jednomu trestnému kopu se postavil střídající hráč Proboštova Sedlák a centr  zatočil do pravého kouta domácí branky – 1:1. Hned po rozehrání dvakrát skvěle zasáhl Kovačka po střelách zblízka. Nakonec zápas skončil asi spravedlivou remízou. V pokutových kopech se nezmýlili domácí Mergl, Záhradský, Král, Kotěšovský a Katrenič, zatímco v páté serii chytil Kovačka penaltu Pešulovi.

Po podzimu končí Bílina na sedmém místě s 22 body. Ve vyrovnaném středu tabulky má na jaře šanci postoupit výše a zabojovat o místo ve špičce.

"Dnešní utkání za trvalého deště ukázalo, že soutěž je velice vyrovnaná. Myslím si, že remíza je spravedlivá a z bodu navíc máme samozřejmě radost. Podzim jsme dohrávali s úzkým kádrem a hráči se těší, až doléčí zranění a naberou nové síly do jarní části. Jsme po podzimu v první polovině tabulky, takže jsme spokojeni. Do jara máme dobrou startovní pozici", okomentoval utkání Petr Procházka.

Bílina Proboštov 2:1 Np. (0:0)

Branky: Tůma – Sedlák

Sestava domácích: Kovačka – Bečvařík, Mergl, Baran, Rokos - Pavlíček, Král, Záhradský, Hurt – Katrenič, Tůma

Střídal Kotěšovský