Domácí porážka mrzí

17. 4. 2018

Stará fotbalová pravda říká, že se mnohem hůře hraje doma proti soupeři ze dna tabulky. To se potvrdilo na Kyselce, kde Bílina hostila soupeře z Kadaně, která je úplně na dně tabulky KP. U vědomí dobrého výkonu proti leadrovi z Mostu nastoupili domácí sebevědomě , ale  hned v úvodu mohli inkasovat. Hra se vyrovnala a Kadaň se snažila zahustit střed pole. To se vcelku dařilo a Bílina se trápila. Naštěstí vyšel rychlý brejk ve 26. minutě, Tůma tvrdě vystřelil a vyražený míč vrátil pod sebe Čermákovi, který dal svůj první soutěžní gól za Bílinu. Ovšem to byl jediný přínos bílinského kanonýra Tůmy do děje utkání. Další čtyři vyložené šance vůbec nevyšly. V 39. minutě upadl ve vlastní šestnátce Hromádko rukou na míč. Penaltu proměnil za hosty Kiliján."

Ve druhém poločase byl dokonán zmar domácích v 60. minutě, kdy po nedůrazném zákroku obrany skóroval kadaňský Karban. Kalich hořkosti až do dna si domácí vypili čtvrt hodiny před koncem, kdy Procházka neproměnil penaltu. Můj dojem je, že v takové chvíli a za takového stavu si má penaltu vzít zkušený hráč(Mergl, Pavlíček, Bečvařík – případně střelec Tůma). Konec utkání- to byla jen křeč domácích. Varováním je, že takovým zápasům se říká zápas o šest bodů.

Od začátku jsme nebyli ve své kůži. Neproměnili jsme v prvním poločase několik gólových příležitostí a Kadaň nás tvrdě potrestala. Náš zmar vyvrcholil neproměněnou penaltou ve druhém poločase. Ztráta bodů nás samosebou hodně mrzí. Před námi je teď dvojutkání nahřištích soupeřů. Uděláme maximum pro to, abychom body přivezli" okomentoval střetnutí Petr Procházka.

Bílina – Kadaň 1:2 (1:1)

Branka domácích: Čermák

Sestava Bíliny : Vondráček  - Homádko, Mergl, Baran, Bečvařík – Čermák, Pavlíček, Coufal, Procházka –Kotěšovský, Tůma

Střídali: Katrenič, Skuthan, Tirb