Domácí premiéra vítězná

20. 8. 2013

Do nového ročníku krajského přeboru vstoupila Bílina nešťastnou porážkou v Lounech, img_6533bilina_jiretin.jpgkde zanechala herně dobrý dojem. To potvrdila v domácím zápase, kde po vyrovnaném prvním poločase smetla favorizovaný Horní Jiřetín. V prvním  poločase dominovali na obou stranách obrany. Domácí byli útočnější, ale chybělo zakončení. Největší šanci měl Augusta, ale střílel vedle.  Po půl hodině se uvolnil v šestnáctce  Masopust,  ale  také střílel vedle.  Ani střela Záhradského neprošla až k brankaři. Hosté měli největší šanci, když odražený míč napálil Aschenbrenner, ale brankař Vondráček předvedl vynikající zákrok a stav se neměnil.  V závěru poločasu domácí opět přitlačili, ale do šaten odcházeli hráči za bezbrankového stavu.   Do druhého poločasu nastoupila Bílina s Martinem Choutkou a ten hned na úvod po rohu střílel vysoko nad. Bílina se dočkala po hodině hry, kdy po rohu Záhradského otevřel skóre hlavou Augusta. V 71.minutě předvedla Bílina další kombinační akci a po přihrávce Nováka se  podruhé radoval Augusta. Tlak domácích pokračoval a vedle střílel Záhradský. Po centru Nováka vstřelil třetí branku Martin Choutka. V 80.minutě po přesné přihrávce img_6598bilina_jiretin.jpgZáhradského byl sám před brankou Bečvařík, ale inspirován reprezentantem Jiráčkem, dokázal vystřelit vedle. V závěru nejprve zachraňoval po rohu Vondráček a potom po pěkné kombinaci Novák – Mergl střílel domácí kapitán vedle. V 88.minutě po exhibičním „ťukesu“ vstřel z hranici šestnáctky čtvrtou branku výborně hrající Vlasák. Čisté konto si Bílina pokazila v 90.minutě , kdy po rohu upravili hosté na 4:1.

„Po utkání v Lounech jsme chtěli bodovat a hráči chtěli ukázat, že na body měli i tam.  Potvrdili to hlavně ve druhém poločase, kdy jsme měli převahu, stříleli pěkné branky.  S výkonem jsem spokojený,“ usmíval se bílinský trenér Jaroslav Kovačka.

Branky: 61. 71.Augusta, 76.ChoutkaM., 88.Vlasák – 90.Aschenbrenner

ŽK: 2 – 2      Rohy: 7 – 5       Diváci: 140    Rozhodčí: Mič – Prágl, Zaňka

Bílina: Vondráček – Žemba (80.Choutka O.), Vosátka, Pavlíček, Mergl – Záhradský,, Vlasák, Augusta, Levý (46.Choutka M.) – Měšťánek (64.Novák), Masopust (73.Bečvařík)