Domácí vítězná vlna pokračuje

14. 5. 2016

V 25. kole KP hostila Bílina Postoloprty, které po podzimní „bídě“ na jaře předvádějí zlepšené výkony a postupně stoupají tabulkou KP.

Hrál se útočný fotbal, Postoloprty nebetonovaly a využívaly každé příležitosti k ohrožení domácí branky. Bílině se na jaře daří a její forma v této době kulminuje. Opírá se o kolektivní výkon, má však také , jak se dnes moderně říká, rozdílové hráče, kteří jsou schopni rozhodovat. Ve hře obrany je to stoper Karel, rychlý, důrazný, vynikající ve hře hlavou. V útočné činnosti má v této době famózní formu Záhradský, který uniká po křídle, tvoří hru i střílí důležité góly. Přidávají se zkušení Mergl a Bečvařík vzadu, technik a tvůrce hry Král a v útoku stále lepší Kotěšovský. Nebezpečnému kanonýru Tůmovi se skvěle daří hlavně venku. Z toho pak vyplyne průměr více než 4 branky na utkání v posledních šesti kolech.
   Brankovou úrodu proti Postoloprtům zahájil v 10. minutě Kotěšovský, který zúročil prudký přízemní centr Kozlera. Postoloprty vyrovnaly v 23. minutě po chybě brankáře domácích. Už se zdálo, že poločas skončí remízou, když si k trestnému kopu postavil míč na roh šestnáctky Záhradský a neskutečnou bombou vymetl pavučiny v šibenici branky hostů.
    Třetí gól vstřelil znovu „Koky“ Záhradský po pěkné kombinaci s Kotěšovským a Katreničem v 61. minutě. Další záznam má „na svědomí“ Kotěšovský, který dostal před branku krásný míč od Katreniče.
Katrenič potom uzavřel skóre zápasu na 5:1 tvrdou střelou z 20 metrů.
V pohodě hrající domácí v klidu dovedli zápas k jasnému vítězství. "Jsme rádi, že jsme dnes potvrdili solidní formu z posledních utkání. V první půli jsme se po vstřelené brance nechali ukolébat a přestali jsme hrát naši hru. Hosté nás potrestali vyrovnávací brankou. Naštěstí jsme ještě před přestávkou vstřelili druhou branku a druhý poločas jsme už byl v naší režii. Diváci viděli pět branek a všechny byly moc pěkné. Udělali jsme dnes další důležitý krok k záchraně a jsme rádi, že tým po zimní výměně trenéra funguje", ohodnotil utkání Petr Procházka.

Bílina – Postoloprty 5:1 (2:1)
Branky: Kotěšovský 2, Záhradský 2, Katrenič
Sestava domácích :
Kovačka – Bečvařík, Mergl, Karel, Baran – Záhradský, Pavlíček, Král,  Kozler -_ Kotěšovský, Tůma
Střídali: Katrenič, Podaný, Procházka, Rokos