Domácí vítězné loučení

12. 11. 2017

Nevyzpytatelná Bílina v sobotu po výborném výkonu hladce porazila  kandidáta na postup do divize tým Modlan . Domácím se tentokrát dařilo ve všech řadách. Skvělý výkon podala stopérskádvojice, vpravo řádil na nezvyklém postu dopředu i dozadu zkušený Kotěšovský,  který zároveň celý zápas povzbuzoval, mluvil a byl pravým motivátorem týmu. Zleva obranu vyztužil dravý a bojovný Baran. Záloha pracovala jako tým, Bečvařík se tlačil dopředu po pravé straně, Rokos znepříjemňoval život soupeři zleva a Augusta s Pavlíčkem byli prostě všude. V útoku Tůma i Katrenič rychlostí přehrávali obranu hostů a kdyby proměnili všechny tutovky (většinou dva na jednoho) , odvezly by Modlany domů debakl. Ojedinělé šance hostů vznikaly hlavně při standardních situacích Doležala, ale mířidla měl exligový špílmachr tentokrát vychýlená. Co prošlo, zlikvidoval bezpečně Kovačka.

Převahu z prvního poločasu zúročili domácí až ve druhé půli . Ve 49. minutě vystřelil Katreničnepříliš prudce po zemi k tyči a vysoký brankář hostů nedosáhl – 1:0. O tři minuty později zbytečně fauloval hostující obránce (míč už opouštěl hrací plochu). Penaltu bezpečně proměnil Tůma – 2:0. Svoje předchozí břevno „napravil“ v 62. minutě Mergl, který opět k tyči nedal šanci brankáři hostů-3:0. Poslední, asi nejkrásnější gól,  dal hlavou Tůma po krásném,  dlouhém a přesném centru Kotěšovského- 4:0. "V týdnu jsme udělali změnu na postu trenéra. Dušana Záhradského na poslední dvě kola nahradil Václav Mojžíš, trenér dorostu. Chtěli jsme do týmu vnést nový impuls a ještě se o zbývající body na podzim poprat. Jsme dnes samozřejmě s výsledkem spokojeni. Každý získaný bod má v naší situaci cenu. Dušanovi chceme poděkovat za přístup a práci, kterou u týmu odvedl. Věřím, že v klubu zůstane na pozici u mládeže", okomentoval utkání Petr Procházka.

Bílina – Modlany 4:0(0:0)

Branky Tůma 2, Katrenič, Mergl

Sestava Bíliny : Kovačka – Kotěšovský, Šoufek , Mergl, Baran-Bečvařík, Augusta, Pavlíček, Rokos – Tůma, Katrenič

Střídali: Hromádko, Procházka, Coufal