Favorita jsme překvapili a z Loun vezeme vítězství

13. 11. 2016

Poslední podzimní výjezd absolvovala  Bílina v Lounech, které v popředí tabulky útočí na návrat  do divize. Hrají útočný fotbal a to Bílině vyhovovalo. Naši hráči vycházeli z pevné obrany a při každé příležitosti hrozili rychlými brejky. V útoku se tentokrát objevil po delší době Katrenič a sehrál velmi dobrý zápas. Má výborné krytí míče a je fyzicky silný. V kombinaci s rychlým Tůmou vytvořili v Lounech kvalitní dvojici a za spolupráce pracovité zálohy se dostávali do gólových šancí. Jednu z nich řešil domácí brankář stažením unikajícího Tůmy. Následovala penalta a nekompromisní střela Tůmy – Bílina šla do vedení, které s přehledem udržela do poločasu.

Po deseti minutách druhé půle se stav utkání měnil. Tůma zabojoval po pravém křídle, jeho křižná přihrávka našla před brankou Záhradského a ten s trochou štěstí dopravil míč podruhé do domácí svatyně. Výborná práce Bílinských! Louny zvýšily obrátky, prostřídaly  a Bílina se dostávala pod tlak. V 65. minutě se zranil klíčový hráč obrany Šoufek a musel odstoupit . Dozadu  se přesunul Katrenič a místo něj se v útoku objevil střídající Kotěšovský. Po standardní situaci Louny snížily a Bílinu čekal boj o uhájení výsledku. Vedla si velmi dobře, ale do průběhu zápasu vstoupil rozhodčí . Při jednom z obranných zákroků Bečvaříka nepochopitelně ukázal na značku pokutového kopu. Protesty hostů byly zbytečné – 2:2. Zápas směřoval k penaltovému rozstřelu, když v 91. minutě dostal míč do běhu Tůma, protáhl se  do pokutového území, kde se  po zákroku domácí obrany ocitl na zemi a rozhodčí nečekaně odpískal přísnou penaltu. Tůma se nezmýlil a rozhodl, Bílina uhájila vítězství. "Po drtivé domácí porážce v minulém týdnu jsme další těžké utkání zvládli a vezeme vítězství. Nerozhodný výsledek by dnes asi byl vzhledem k vývoji utkání spravedlivější, ale fotbal vždycky spravedlivý není a v tom je jeho krása" zhodnotil utkání Petr Procházka.

Louny – Bílina  2:3 (0:1)

Branky : Tůma 2 (obě pk), Záhradský

Sestava Bíliny: Kovačka – Bečvařík, Mergl, Šoufek, Baran – Hurt, Král,  Záhradský, Pavlíček - Tůma, Katrenič

Střídal: Kotěšovský