Hlad bílinských střelců odnesly Blšany

5. 10. 2013

V 9. kole KP přivítala Bílina atraktivního soupeře- FK Chmel Blšany.

Na hřišti se objevili v dresu hostí např. Horst „Sigi“ Siegl –legenda Sparty a mnohonásobný reprezentant, dále bývalý reprezentant a nyní komentátor fotbalových přenosů Josef Němec nebo mostecký Pilař .

Domácí trenér Kovačka se na Blšany dobře připravil. Poslal na hřiště pouze jednoho útočníka a pětičlenné záloze naordinoval  průniky po stranách, náběhy do pokutového území, rychlost a pracovitost. Blšany si s domácími vůbec neporadily a po celé utkání byly u míčů později, jejich pokusy o kombinační fotbal končily většinou před pokutovým územím domácích. Ti jako nadstavbu přidali i bezchybnou a hodně ofenzivní hru obrany,

kterou vzadu jistil spolehlivý brankář Vondráček.

Už v 6. minutě Mergl zatřásl břevnem z 30 metrů. V 10. minutě nadvakrát

střílel dravý Augusta, druhá střela už našla místo v bráně hostí. O minutu později Měšťánek nastřelil jen brankáře. Převaha Bíliny rostla, v 28. minutě po ose Záhradský, Měšťánek nezadržitelně zakončil znovu Augusta – 2:0. Třetí branku přidal těsně před koncem poločasu Levý po krásné přihrávce Žemby.

V druhém poločase domácí kontrolovali hru, hráli nadále s chutí. Jejich kombinacím Blšany čelily jen s velkými problémy. V 72. minutě Bílina vstřelila čtvrtou branku, po pohledné akci  Měšťánka a Levého skóre zápasu uzavřel M.Choutka.

Nároční bílinští diváci tentokrát doprovodili hráče do kabin potleskem. Bílina sehrála pátý zápas v řadě bez obdržené branky. Podle spokojeného šéfa klubu Petra Procházky se hrál zápas zároveň jako další kolo Severočeského poháru. Trenér Kovačka zářil po zápase spokojeností nejen s výsledkem, ale hlavně s předvedenou hrou. V příštím kole čeká Bílinu zápas podzimu, zajíždí totiž na hřiště výborně hrající Krupky.

FK Bílina-FK Blšany 4:0(3.0)

Branky : Augusta 2, Levý, M.Choutka

Sestava : Vondráček- Žemba,(67.Vosátka) O.Choutka, Pavlíček, Mergl-

Augusta,Levý,Záhradský(78.Novák),Vlasák,M.Choutka(73.Bečvařík)-Měšťánek(80.Masopust)