Jarní premiéra na domácí trávě vítězná!

14. 4. 2013

Po výborném vstupu do jarní časti krajského přeboru Bílina třikrát prohrála a potřebovala nutně bodovat, aby se udržela v klidném středu tabulky. Do Bíliny však přijely páté Modlany. A v úvodu zlobily, již v 5.minutě ze skrumáže střílel Ruda vedle. Domácí odpověděli střelou Pavlíčka po rohu Levého, kterou brankař Trhlík vyrazil. Modlany reagovaly střelou Struhala z dálky, která mířila těsně nad. Postupně však měli více šancí na kopačkách domácí. V 15.minutě se uvolnil Levý, ale střílel vedle. Potom vystřelil těsně vedle Mergl. To již získávala Bílina mírnou převahu. A dočkala se v 25.minutě. Baran přes celou šířku hřiště přesně přihrál Bečvaříkovi a ten z voleje vstřelil vedoucí branku. O tři minuty později viděli diváci pěknou akci po ose Baran – Pavlíček - Levý, ale posledně jmenovaný střílel nad. Hrálo se útočně z obou stran, ale domácí zakončovali akce střelbou. Zvýšit mohl opět Levý, běžel sám na brankaře, ale Trhlík vyrazil střelu nohou a dokázal vyrazit i dorážku Gutsche. Z protiútoku střílel Vavrinec J. vedle. Před koncem poločasu měli hosté trestný kop, Heřman sice zeď elegantně obstřelil, ale přímo do náruče Vondráčka.

Rozhodl začátek druhého poločasu. Levý běžel sám na branku, chtěl obejít brankaře Trhlíka, který ho stáhl a kopala se penalta. Novák nezaváhal a domácí vedli 2:0. Bílina se dál tlačila dopředu, po Gutschově přihrávce dal třetí gól Augusta. Před brankou Modlan hořelo i v 75.minutě, ale ani střídající Katrenič ani Augusta na míč nedosáhli. Hosté odpověděli pěknou střelou Vavrince T. nad.
 To se již na hřišti poprvé za áčko objevil dorostenec Filip, a krátce po tomto třetím vystřídání začaly brát křeče Barana, který naběhal neskutečné kilometry. Několikrát zůstal ležet na trávníku a v 88.minutě mu sportovně pomohl i modlanský Strouhal. Bílina si již vítězství vzít nedala, měla spolehlivou obranu v čele s Vosátkou, zálohu, která přehrávala stejnou řadu hostů a útočníci často stříleli.
„Po třech prohrách jsme museli vyhrát, to bylo odhodlání celé kabiny. Chtěli jsme také zlomit poslední čtyři porážky od Modlan. Byli jsme fyzicky lepší a myslím, že jsme vyhráli zaslouženě,“ byla slova domácího trenéra Jaroslava Kovačky, který rozdával úsměvy na všechny strany.
Branky: 25.Bečvařík, 49. Novák PK, 66.Augusta
ŽK: 3 – 2                Rohy: 3 – 5                Diváci: 100               Rozhodčí: Zaňka – Mič, Prágl
Bílina: Vondráček – Choutka O., Vosátka, Gutsch, Mergl – Bečvařík (63.Choutka M.), Pavlíček, Augusta, Baran – Levý (76.Filip), Novák (69.Katrinič)
Trenér: Kovačka Jaroslav
Modlany: Trhlík – Moučka (31.Kupka), Salák, Strouhal, Dufek – Persona, Paroulek, Ruda, Vavrinec J. - Heřman, Vavrinec T.
Trenér: Heřman Tomáš