Jarní premiéra vítězná

12. 3. 2017

Na Kyselku do Bíliny přijel k úvodnímu utkání jara nevyzpytatelný Horní Jiřetín a v prvním poločase byl velmi nebezpečný. Bílině trvalo dlouho, než se probudila ze zimního spánku a může poděkovat nestárnoucímu Klausovi, který vychytal skvělými zákroky na čáře několik tutovek hostí. Až po půlhodině se Bílina vymanila z obrany a podnikla několik akcí, které zakončoval většinou pohotově, ale nepřesně Fr. Tůma. Domácím v této fázi nechyběla snaha a bojovnost, ale poločas skončil bez branek.

Do druhého poločasu vstoupili domácí úplně jinak .Vyvinuli tlak na obranu hostů a ze zápasu se stal festival šancí. Naštěstí se podařilo hned v úvodu dvě proměnit, díky rychlosti a pohotovosti Záhradského. V 50. minutě unikl po pravém křídle Katrenič a jeho prudkou přízemní přihrávku doklepl na zadní tyči Záhradský. O osm minut později se po závaru dostal vysoký míč znovu ke střelci první branky a ten přímo ze vzduchu trefil podruhé. Poté ovšem střelecký prach domácím zvlhnul a další vyložené šance spálili, většinou po postupu osamoceného hráče na brankáře . Když po ojedinělém vysunutí nebezpečného Hlaváčka hosté v 62. minutě snížili, výsledek nebyl ještě zdaleka jasný. Naštěstí domácí další drama nepřipustili a sehráli zbytek utkání většinou před brankou hostů. Utkání mělo všechny znaky začátku sezóny a body jsou proto velmi cenné. Bílina má v úvodu jara dobré vylosování a hraje doma i další dva zápasy. Bude-li v nich bodovat, upevní si místo v popředí tabulky v dosahu čela.

"Jsme rádi, že jsme utkání dovedli do vítězného konce. Spokojeni jsme byli zejména s výkonem ve druhém poločase. Jednotlivce nerad vyzdvihuji, ale dnes nás podržel Klaus Pohl, který si drží stále velmi dobrou výkonnost. Zejména díky jeho skvělému výkonu v prvním poločase jsme dnes všechny body získali" okomentoval výkon nejstaršího hráče na hřišti Petr Procházka.

Bílina – Horní Jiřetín 2:1 (0:0)

Branky: Záhradský 2- Hlaváček

Sestava domácích : Pohl – Bečvařík, Šoufek, Mergl, Baran – Hromádko, Hurt, Pavlíček, Záhradský – Tůma, Katrenič

Střídali: Kotěšovský, Procházka, Rokos