Kadaň dakázala otočit výsledek

2. 10. 2016

Výborný první poločas sehrála Bílina v dalším kole KP v Kadani. První půlhodina probíhala pod taktovkou bílinských fotbalistů a nic nenasvědčovalo tomu, že by mohlo dojít ke zvratu. Už v 10. minutě vysunul Záhradský na pravém křídle Tůmu a jeho přízemní míč si srazil do vlastní branky domácí Poul. O osm minut později Tůmu vysunul skvěle Král a bílinský střelec si poradil – 2:0. V klidu hrající hosté měli několik dalších šancí po rychlých brejcích, branku však nedali. Ve 39. minutě při ojedinělém útoku domácích rozhodčí posoudil zákrok bílinského obránce jako šlapák(?)  a kopala se penalta, ze které domácí snížili.

Ačkoli nebyl žádný důvod, aby se bílinští hráči obávali o výsledek, do druhého poločasu nastoupili nervózně a jejich hra se úplně rozpadla. Domácí vycítili šanci a v 53. minutě vyrovnali po nedůslednosti v obraně Bíliny. Hostující hráči sváděli  v zbytečné souboje ve středu pole, místo toho, aby šli do jednoduchých brejků do pomalé obrany domácích. Jeden z nejlepších pravých záložníků soutěže Záhradský na kraji  nenastupuje a ve středu pole nepodává takový výkon jako na svém postu. V Kadani ve druhém poločase chyběl také  hráč, který by zdvihl skloněné hlavy hostů. V 63. minutě domácí otočili zápas třetí brankou. Zbytek zápasu byl jeden velký zmar – Bílina prohrála zápas „v hlavě“. Pět minut před koncem svitla na chviličku naděje po pěkné akci Kotěšovského, jeho střelu však zastavilo břevno.
"První poločas jsme předváděli vynikající hru, obrana fungovala, záloha tvořila a útočníci měli gólové šance. Domácí vůbec nestíhali. Do hry je vrátila penalta v závěru poločasu a naše neproměněná gólová situace krátce po pauze. Hned poté domácí srovnali a my jsme byli venku ze hry. Bohužel jsme druhý poločas nezvládli a jedeme domů bez bodu. Věřím, že výsledek bude pro naše hráče poučením pro další zápasy", okomentoval prohru Petr Procházka.

Kadaň – Bílina 3:2(1:2)
Branky : Karban 2, Mikeš (p) – vlastní, Tůma
Sestava Bíliny: Pohl – Katrenič, Šoufek, Mergl, Bečvařík –Hromádko, Záhradský, Král, Levý – Kotěšovský, Tůma
Střídali: Rokos, Baran, Procházka, Kozler