Kolaps ve druhém poločase

27. 3. 2017

Za krásného počasí sehrála Bílina první derby na jaře proti posíleným Srbicům bez zraněného Záhradského  a poprvé v základu s mladým Coufalem. První poločas byl divácky velmi atraktivní s mnoha šancemi na obou stranách a po vyrovnaném průběhu skončil 1:1. Už ve 14. minutě Bečvařík „vysunul“ nepovedenou přihrávkou do úniku Verbíře a hosté vedli. Vyrovnat mohl již o čtyři minuty později Tůma, který kopal penaltu po faulu, když samostatně unikal obraně Srbic. Bohužel z penalty pouze málem přerazil břevno. Vynahradil si to až v 34. minutě, když povodil obranu Srbic a umístěnou střelou vyrovnal. Vynikající zákroky předváděl nestárnoucí Pohl, skvěle hráli stopeři Mergl a Šoufek.

Do druhého poločasu Bílina nastoupila a v kabině zapomněla bojovnost, soustředění i fotbalový um. Srbice toho zkušeně využily a během dvaceti minut utkání rozhodly. Už ve 46. minutě využil prostrčení za ospalou obranu Jelen a o čtyři minuty později proměnil penaltu Verbíř. V 60.minutě utekl obraně Švábenský a definitivně rozhodl. Hra Bíliny se rozsypala a po vyloučení kapitána Mergla, který zbytečnou  druhou žlutou kartou trochu zdevalvoval svůj výborný výkon z první půle,  už se pouze dohrávalo a triumfující Srbice daly další dva góly, když se z vápna trefil Zigmund a standardku dorážel Beran.  Bílinu netřeba po této kruté porážce zavrhovat, ale realizační tým a hlavně hráči se musí poučit.  Už příští týden je čeká doma další derby se soupeři z  Modlan. "Zcela nepochopitelně jsme do druhého poločasu nastoupili bez koncentrace a nasazení. Rychlá branka a pokutový kop nás zcela ochromily a hosté zcela ovládli hru. Na druhou stranu Srbice disponují velice solidním kádrem a proto patří mezi nejlepší celky soutěže. První poločas naši hráči ale ukázali, že jsou schopni měřit se s nejlepšími týmy soutěže", okomentoval utkání Petr Procházka.

Bílina – Srbice 1:6(1:1)

Branky: Tůma – Verbíř 2, Jelen, Švábenský, Zigmund, Beran

Sestava Bíliny : Pohl-Bečvařík, Šoufek, Mergl, Baran-Coufal, Hurt, Pavlíček, Hromádko-Tůma, Katrenič

Střídali: Rokos, Kotěšovský, Levý