Kotěšovský zařídil tři body v závěru!

13. 9. 2015

V dalším kole KP přijela  Bílina na nedaleké hřiště do Duchova k velkému derby se svým  tradičním soupeřem. Duchcov, který po letech znovu postoupil do KP, doufal v derby se ziskem prvních bodů a měl k nim v průměrném zápase opravdu blízko. Bílina, která potřebuje ke kvalitnímu výkonu dobrého soupeře, v Duchcově herně nepřesvědčila. Přesto si v úvodu vytvořila šance a jednu z nich po skvělém úniku proměnil superstřelec Fr. Tůma.

Poté se hra přelévala od šestnáctky k šestnátce. Duchovu  tvořili osu hry bývalí Bíliňáci – Novák, Vosátka, Brejcha, Bílina hrála bezkrevný fotbal. Ve 41. minutě zaspala bílinská obrana a staronový brankář, legenda Bíliny, Klaus Pohl musel sáhnout k faulu. Rozhodčí byl milosrdný a kromě penalty udělil Pohlovi pouze žlutou kartu. Z penalty vyrovnal Novák.

Do druhého poločasu trenér Kovačka vystřídal tři hráče. ale paralela s minulým mačem proti Srbicům se nekonala. Několik šancí pokazili střelci obou družstev, další zlikvidovali výborní brankáři. V 81. minutě  se dostal míč k Bečvaříkovi, ten si narazil se Záhradským a poslal prudký přízemní míč před bránu. Tam všudybyl Kotěšovský v pádu skóroval.V závěru zápasu Bílina hubené vítězství uhájila.

Duchcov – Bílina 1:2(1:1)

Branky : Novák/p/ - Fr.Tůma, Kotěšovský

Sestava Bíliny:

Pohl - Žemba (46.Bečvařík), Karel, Katrenič, Mergl, Watzka (46.Levý), Záhradský, Pavlíček (86.Kozler), Schuchardt (46.Procházka), Kotěšovský, Fr.Tůma